X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 18701
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Przyszła do nas wiosna - scenariusz zajęcia otwartego dla rodziców 6- latków

SCENARIUSZ ZAJĘCIA OTWARTEGO DLA RODZICÓW Z DNIA 22.03.2013r.
TEMAT ZAJĘCIA: Przyszła do nas wiosna

Zajęcie opracowała i przeprowadziła – Marzena Rybak

Cele szczegółowe:
-utrwalenie wiadomości o oznakach wiosny,
- rozwijanie spostrzegawczości wzrokowej,
-doskonalenie umiejętności rozwiązywania zagadek,
-utrwalenie poznanych liter,
-rozwijanie słuchu fonematycznego,
-doskonalenie umiejętności rozwiązywania zadań matematycznych,
-rozwijanie grafomotoryki,
-stwarzanie okazji do wspólnych zabaw rodziców z dziećmi.

Cele operacyjne:
-dz. zna nazwę i charakterystyczne cechy aktualnej pory roku-wiosny,
- dz. odgadnie, który obrazek został ukryty,
-dz. rozwiązuje zagadki słowne,
-dz. rozpoznaje i nazywa poznane litery, rozwiązuje krzyżówkę,
-dz. wyróżnia głoski wyrazach,
-dz. rozwiązuje zadania matematyczne na dodawanie i odejmowanie,
-dz. kreśli szlaczki literopodobne.

Metoda: czynna, zadań stawianych dzieciom, „Dziecięca matematyka”,
Forma: zajęcie z całą grupą,
Pomoce: magnetofon, ilustracja wiosny, obrazki z charakterystycznymi oznakami wiosny, krzyżówka, czarny marker, tamburyno, kołatka, koreczki, pojemniki, paski papieru, cyfry 1- 10 i znaki matematyczne: -,=, +, flamastry, obrazek „Bazie w wazonie”.


Przebieg:
1.Zabawa na powitanie przy piosence –„Wesoło nam”. Po zabawie rodzice z dziećmi siadają w kole.
2.”Co lubi wiosna? „– dobieranie przez dzieci obrazków kojarzących się z wiosną i układanie ich wokół portretu wiosny.
3.”Którego obrazka brakuje?” – dzieci odgadują, który obrazek został ukryty.
4.”Wiosenna krzyżówka”- dzieci rozwiązują krzyżówkę- odgadują zagadki słowne i wpisują ich rozwiązania do krzyżówki, na końcu odczytują hasło.
5.Zabawa ruchowa –„Bocian i żaby”- rodzice siadają w rozsypce na dywanie (są stawami), dzieci są żabkami, które przy akompaniamencie tamburyna skaczą wesoło po łące, gdy usłyszą bociana (kołatka) chowają się w stawach.
6.”Wiosenna głoskomania” – nauczycielka pokazuje dzieciom wiosenne obrazki (żaba, kra, tulipan, słońce, krokus, słowik) dzieci po cichu głoskują ich nazwy i układają na pasku papieru tyle koreczków ile jest głosek w wyrazie. Rodzice siedzą obok swoich dzieci i sprawdzają poprawność wykonania zadania.
7.”Wiosenne zagadki” – dzieci rozwiązują zadania tekstowe, zapisując je działaniami na dodawanie i odejmowanie.

Wysoko na niebie fruwały 3 skowronki. Razem ze skowronkami wesoło śpiewały 4 słowiki. Ile ptaszków śpiewało na cześć wiosny ?
3 + 4 = 7
Nad łąką zaroiło się od barwnych motylków. 5 motyli fruwało nad wodą a 3 przysiadły na kwiatach. Ile razem motyli witało wiosnę ?
5 + 3 = 8
Na wiosennej łące chodziło po trawie 5 biedronek, 2 odleciały. Ile biedronek zostało na łące?
5 – 2 = 3
Na łące zakwitło 5 białych i 5 różowych stokrotek. Ile kwiatów zakwitło?
5 + 5 = 10
Na powitanie wiosny 9 żabek śpiewało w chórze, ale 3 z nich szybko się zmęczyły i wskoczyły do stawu. Ile żab teraz śpiewa w chórze?
9 – 3 = 6
Na łąkę przyleciały 3 bociany, a potem jeszcze 4. Ile bocianów przyleciało na wiosenną łąkę?
3 + 4 = 7

8.”Bazie” – ćwiczenie graficzne – dzieci otrzymują obrazek , ich zadaniem jest dokończenie szlaczków na wazonie.
9.Zakończenie- pożegnanie rodziców piosenką „Marzec czarodziej”. Pochwalenie dzieci za piękną zabawę i nagrodzenie wiosennymi , zielonymi listkami .

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.