X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 18628
Przesłano:
Dział: Gimnazjum

Czy do końca znam swoją osobowość? Scenariusz lekcji godziny wychowawczej

Temat: Czy do końca znam swoją osobowość?
Cele:
• uświadomienie przez uczniów cech własnej osobowości,
• uzmysłowienie pozytywnych i negatywnych zachowań, które mogą wynikać z posiadania danych cech osobowościowych.
Metody: dyskusja, ćwiczeń praktycznych, burza mózgów.
Pomoce wychowawcze: kartki z narysowanymi znakami zodiaku, horoskopy
wycięte z gazet.
Formy pracy: indywidualna i grupowa.
TOK ZAJĘĆ
1. Przywitanie uczestników zajęć.
2. Rozgrzewka:

• zabawa- zgadnij, kto to jest,
• zabawa ruchowa- komórki.

3. Przedstawienie uczestnikom celu zajęć.
4. Burza mózgów dotycząca definicji osobowości.
5. Weryfikacja podanych sformułowań i wybór najtrafniejszej definicji.
6. Podział uczennic na zespoły według znaków zodiaku. Każda grupa, bazując na analizie osobowości poszczególnych jej członków, tworzy zespół cech, które charakteryzują przynależny jej znak zodiaku.
7. Grupy pojedynczo przedstawiają efekty swej pracy. Jednocześnie starają się określić pozytywy i negatywy, które mogą wynikać z posiadania danych cech.
8. Odniesienie wyróżnionych przez uczennice cech osobowości do własnego życia.
9. Wręczenie wyciętych z gazet horoskopów i sprawdzenie czy wcześniej dokonana analiza zgadza się z informacjami zamieszczonymi w otrzymanych wycinkach prasowych.
10.Podsumowanie zajęć i przeprowadzenie zabawy relaksacyjnej.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.