X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 18139
Przesłano:

Rozwijamy koordynację ruchową. Konspekt lekcji wychowania fizycznego w klasie III

Konspekt lekcji wychowania fizycznego w klasie III.

TEMAT: Rozwijamy koordynację ruchową.
CELE ZAJĘĆ:
Uczeń:
- poprawi swoją zwinność i zręczność
- będzie angażować się w wykonywane ćwiczenia i zabawy
- pozna zasady bezpieczeństwa
- dowiedzą się co to jest koordynacja ruchowa
POMOCE:
- skakanka dla każdego ucznia
- piłka
MIEJSCE: sala gimnastyczna
CZAS: 45 minut

CZĘŚĆ WSTĘPNA

- zbiórka, raport,
- sprawdzenie gotowości do zajęć
- podanie tematu
2 minuty
- pogadanka: uczniowie siedzą w kole; nauczyciel wyjaśnia co to jest koordynacja ruchowa i dlaczego należy dokładnie wykonywać wszystkie ćwiczenia
2 minuty
- zabawa ożywiająca: dzieci biegają po sali, na znak nauczyciela ustawiają się w szeregu 2 minuty
- rozgrzewka: w kole bieg przodem, bieg z przysiadem, krążenia ramion (jednostronne), krążenia ramion asynchroniczne, krążenia tułowiem( dzieci naśladują tykanie zegarów), krążenia biodrami, przysiady, skłony i skręty różnego rodzaju, pajacyki, bieg bokserski (ćwiczenie polega na jednoczesnym biegu w miejscu i wymachami rąk do przodu, jak do ciosów; kiedy uderzamy lewą ręką, z podłogi odrywamy prawą nogę i na odwrót), skoki na skakance
przysiady – wykonujemy 10 razy(każdy uczeń w swoim tempie)
pajacyki (nogi skaczą tak jak w pajacykach tradycyjnych, a ręce przesuwamy do przodu, naprzemiennie unosząc jedną ku górze, drugą ku dołowi)
10 minut

CZĘŚĆ GŁÓWNA

- nauczyciel przypomina o zasadach bezpieczeństwa podczas ćwiczeń
- zabawa w lisi ogonek (wszyscy uczestnicy zakładają sobie szarfy z tyłu za spodenki, tak by połowa szarfy zwisała jak ogonek. Na gwizdek nauczyciela wszyscy rozbiegają się po sali, starając obronić swój ogonek, ale jednocześnie starają się wyrwać jak najwięcej ogonków innym uczestnikom)
5 minut
- zabawa skoczno – rzutna: (wyścigi) uczniowie dzielą się na trzy grupy, z każdej grupy jedna osoba staje na przeciw swojej drużyny w pewnej odległości; na środku między drużyną a wytypowaną osobą leży woreczek z grochem; pierwsza osoba (w każdej drużynie) ma za zadanie, skacząc na dwóch nogach, doskoczyć do woreczka, podnieść go i rzucić do kolegi stojącego przed nim a ten ma go odrzucić; wracamy również w podskokach
6 minut
- gra w dwa ognie
14 minut

CZĘŚĆ KOŃCOWA
- ćwiczenia relaksacyjne: w postawie swobodnej rozstawiamy stopy na szerokość bioder, ramiona unosimy w górę, imitujemy ruch gałęzi na wietrze; leżymy na plecach stopy złączone, kolana mocno na zewnątrz, kładziemy dłonie na brzuchu i robimy kilka długich wdechów i wydechów;
2 minuty
- ćwiczenia porządkowo – wychowawcze: zbieranie przyborów, zbiórka w dwuszeregu, pożegnanie
2 minuty

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.