Temat: Ubrania- słownictwo.
Klasa: I gimnazjum
Cele ogólne:
Uczeń:
• zna słownictwo- nazwy ubrań
Cele szczegółowe:
Uczeń:
• nazywa części garderoby w języku angielskim i niemieckim
• kształci umiejętność płynnego wypowiadania się- opis garderoby na zdjęciach
• rozwija umiejętność rozwiązywania zadań typu prawda-fałsz
• zna czasowniki wear- nosić; have- mieć w języku angielskim i tragen/ anhaben w języku niemieckim.
Metody pracy:
• Aktywizujące.
• Podająca
Formy pracy:
• Indywidualna
• Grupowa
Środki dydaktyczne:
• Kserokopie z ćwiczeniami i słownictwem
• Obrazki i napisy
Przebieg lekcji:
Część I
1. Powitanie.
2. Sprawdzenie listy obecności.
3. Rozgrzewka- uczennice rozwiązują krzyżówkę, której hasło stanowi temat lekcji (krzyżówkę można przygotować samodzielnie).
4. Zapisanie tematu lekcji.
5. Ćwiczenie 1: Uczniowie podchodzą do tablicy i dopasowują do obrazków nazwy ubrań i akcesoriów w języku angielskim i niemieckim.
Część druga:
6. Nauczyciele podają angielskie i niemieckie odpowiedniki czasowników nosić/ mieć ubrane: wear/ have w języku angielskim i tragen/ anhaben w języku niemieckim.
7. Ćwiczenie 3: Uczennice dostają wycinki z gazet przedstawiające osoby w różnych ubraniach. Zadaniem uczniów jest opisanie osób z obrazka w obu językach. Uczniowie pracują w grupach.
8. Ćwiczenie 5: Zabawa „Zgadnij kto to?”. Zabawa polega na odgadnięciu o kim jest mowa poprzez zadawanie pytań dotyczących ubioru danej osoby.
Część 3:
9. Praca domowa.
Konspekt przygotowały: nauczyciel języka angielskiego – Anna Bajek nauczyciel języka niemieckiego – Aldona Sroka