Numer: 17629
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Zimowe zabawy - zestaw ćwiczeń ruchowych ogólnorozwojowych wg pomysłu nauczyciela

Konspekt zajęć dla 3-4-latków
Prowadząca: mgr Katarzyna Lisecka
Data:
Czas pracy: 15 min.
Miejsce: sala gimnastyczna
Temat: „Zimowe zabawy”-zestaw ćwiczeń ruchowych ogólnorozwojowych wg pomysłu nauczyciela.

Cele ogólne:
- kształtowanie siły, szybkości, skoczności, zwinności, koordynacji ruchowej,
- doskonalenie koordynacji słuchowo – ruchowej i wzrokowo słuchowej,
- rozwijanie sprawności i różnorodnych form ekspresji ruchowej,
- przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w zabawie.

Cele operacyjne:
Dziecko:
- potrafi zgodnie bawi się z całą grupą,
- bezpiecznie porusza się po sali gimnastycznej podczas zabaw ruchowych,
- dokładnie wykonuje ćwiczenia gimnastyczne,
- przyjmuje aktywną postawę w trakcie zajęć.

Metoda:
-opowieści ruchowej
-zabawowo-naśladowcza.

Formy pracy: grupowa.

Przybory: krążki, woreczki gimnastyczne, ławki, magnetofon.


Przebieg zajęć:

1. Wejście dzieci w parach za nauczycielką, do rytmu piosenki „Maszerują przedszkolaki”.

2. Zabawa ruchowo-naśladowcza „Zimowy spacer po lesie”- dzieci maszerują po sali, reagują na akcent w muzyce odpowiednią improwizacją ruchową wg wskazówek nauczyciela:
- dzieci spotykają zajączka-skaczemy jak zajączki,

- dzieci potykają się o gałęzie-odgarniamy w skłonie gałęzie,

- dzieci napotykają zaspy śnieżne: przeskoki przez zaspy-krążki,

- dzieci napotykają przewrócone drzewko: przechodzimy pod drzewkiem- dzieci na czworaka podchodzą do ławki, następnie kładą się na brzuszku i czołgają się po listwie ławki,

- dzieci wracają ze spaceru-napotykają ostatnią przeszkodę-strumyk. Dzieci muszą zbudować kładkę z kamieni, żeby przejść przez strumyk. Nauczycielka zamienia woreczki gimnastyczne w kamienie, dzieci budują most, po którym następnie przechodzą.

3. Zabawa orientacyjno-porządkowa „Śnieżek pada, słonko świeci”-dzieci na hasło „śnieżek pada”-chowają się pod drzewka „w lesie”, na hasło „słonko świeci”-spacerują z dużym uśmiechem po sali.

4. Po spacerze dzieci zbierają sprzęt gimnastyczny, siadają w siadzie skrzyżnym i wykonują:
- ćwiczenia oddechowe: dzieci w staniu wykonują głęboki wdech nosem i wydech ustami z jak najdłuższym wymawianiem głoski „s”.
5. Zakończenie zajęć- powrót na salę.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.