X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 17613
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Kolczasty jeżyk. Scenariusz zajęć w grupie 4 latków

Scenariusz zajęć w gr. 4 latków

Blok tematyczny: Przygotowanie się zwierząt do zimy

Temat: „Kolczasty jeżyk”

Cel główny: poznanie zachowania się jeża w okresie jesieni

Cele operacyjne:
dziecko wypowiada się na temat wyglądu jeża i jego sposobu przygotowywania się do zimy, na podstawie ilustracji i wysłuchanej piosenki
mówi wierszyk na powitanie
z uwagą słucha piosenki
chętnie uczestniczy w zabawach
wskazuje różnice między obrazkami

Przebieg zajęć:
1.Powitanie dzieci wierszykiem „Dzień dobry”
Dzień dobry, witam was machają jedną ręką
zabawy nadszedł czas machają drugą ręka
Dzień dobry wszystkim wkoło zataczają półkole przed sobą obiema rękami
Niech będzie dziś wesoło łapią się za ręce w kole i wymachują

2.Słuchanie piosenki „Kolczasty jeż”
I A w ogrodzie jeżyk śpi,
zbudź się jeżu, zbudź.
Lecz nie podam ręki ci,
bo mnie będziesz kłuć.
Ref. Chociaż na grzbiecie jeżyk kolce ma,
to każde z dzieci lubi go jak ja.
II Mój jeżyku odwiedź nas,
do przedszkola spiesz.
Bo już kotek gościem raz,
może być i jeż.

3.Rozmowa na temat treści piosenki.
Określanie wyglądu jeża na podstawie obrazka.

4.Zabawa ruchowa z elementem czworakowania „Jeżę na spacerze”
Dzieci naśladują jeża – prawidłowo czworakują po dywanie przy wsparciu na całych dłoniach i palcach stóp. Na sygnał nauczyciela – uderzenie w bębenek – zwijają się w kłębki. Klaśnięcie w dłonie jest sygnałem do ponownego czworakowania.

5.Pytanie twórcze: Jeż jest okrągły jak ...? - wypowiedzi dzieci.

6.Ćwiczenia oddechowe i dźwiękonaśladowcze – jeż wydaje dźwięki: fu, fu; zdmuchując listek z nóżki.

7.Ćwiczenia percepcji wzrokowej „Jeżyk się skrył”
Dzieci – jeże – spacerują po sali przy dźwiękach spokojnej muzyki. Podczas przerwy w grze przysiadają na dywanie, zakrywają oczy. N-el jedno z dzieci przykrywa jedno z dzieci kocykiem. Zadaniem innych dzieci jest odgadnąć imię dziecka, które ukrył n-el.

8.Wskazywanie różnic między rysunkami jeży.

9.Obdarowanie dzieci naklejkami za aktywny udział w zajęciach.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.