X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 1735
Przesłano:

Konspekt zajęć świetlicowych: "Znaki drogowe - utrwalanie nazw figur geometrycznych"

GRUPA: uczniowie klas I-III
MIEJSCE: świetlica szkolna
TEMAT KOMPLEKSOWY: „Bezpieczna droga do szkoły”

TEMAT ZAJĘĆ: Znaki drogowe – utrwalanie nazw figur geometrycznych

CELE:
- utrwalenie nazw figur geometrycznych: koło, trójkąt, kwadrat;
- przypomnienie i utrwalenie znaczenia podstawowych znaków drogowych
- pogłębienie rozumienia zasad bezpieczeństwa na drogach
- segregowanie znaków wg podanych zasad

METODY: pogadanka, obserwacja, ekspresyjna, zadaniowa

POMOCE DYDAKTYCZNE: magnetofon, nagranie na kasecie piosenki „Przejście dla pieszych, znaki drogowe, podpisy, szablony znaków drogowych do kolorowania, kredki


PRZEBIEG ZAJĘĆ:

1. Słuchanie piosenki „Przejście dla pieszych”, zapoznanie dzieci z tematem i celami zajęć.

2. Pogadanka na temat bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię.

3. Oglądanie przygotowanych przez nauczyciela znaków drogowych, ale odwróconych tyłem, określanie ich kształtów, nazywanie figur, segregowanie ich wg kształtu.

4. Odwracanie znaków, rozpoznawanie ich i nazywanie:
- grup: znaki informacyjne, ostrzegawcze, nakazu, zakazu,
- znaczenia konkretnych znaków

5. Zabawa pamięciowa „Memory” z wykorzystaniem znaków drogowych.

6. Losowanie szablonów znaków i ich kolorowanie.

7. Zawieszanie znaków i podpisów na tablicy ściennej

8. Podsumowanie zajęć, ocena pracy uczniów

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.