X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 17263
Przesłano:

Scenariusz indywidualnych zajęć rewalidacyjno-wychowawczych: Usprawnianie motoryki małej i koordynacji wzrokowo-ruchowej

Temat zajęć: Usprawnianie motoryki małej i koordynacji wzrokowo-ruchowej. Program aktywności M.Ch. Knill -orientacja w schemacie ciała.

Imię i nazwisko wychowanka:

Cele szczegółowe:
- doskonalenie zdolności chwytania
-usprawnianie koordynacji wzrokowo – ruchowej
-rozbudzanie poczucia sprawczości
-dokonywanie wyboru
-doskonalenie świadomości ciała
Forma zajęć: indywidualna
Metody: słowna, naśladownictwa, praktycznego działania, komunikacja alternatywna
Środki dydaktyczne: drewniane klocki z pojemnikiem, klocki wtyczkowe, palik i krążki, kasztany,makaron, piłka, symbole komunikacyjne, magnetofon, płyta CD.

Przebieg zajęć:

1. Powitanie ucznia utworem relaksacyjnym.
2. Masowanie dłoni.
3.Dokonywania wyborów spośród proponowanych chłopcu zabawek manualnych-edukacyjnych i stawianie pytania: co teraz?
4. Zabawy manualne (zgodnie z wyborem przez chłopca):
- wrzucanie i wyjmowanie przedmiotów z pudełka
- budowanie wieży z klocków wtyczkowych - układanie piramidy z kółek - nakładanie krążków na palik itp.
4.Zabawy piłką : -chwytanie piłki -odrzucanie piłki
5.Włączenie kasety z programem specjalnym SPH Ch. Knilla. Ćwiczenia: -kołysanie się -wymachiwanie rękami -pocieranie dłoni -zaciskanie i otwieranie dłoni, -klaskanie -poklepywanie się po policzkach -klepanie się po brzuchu -klepanie się po udach -poruszanie palcami u nóg -położenie się na plecach -poruszanie nogami -przewracanie się -odpoczywanie
6. Zakończenie zajęć.
7. Pożegnanie.
Opracowała: Magdalena Kuchta

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.