X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 16406
Przesłano:

Na straganie. Konspekt zajęć edukacyjnych

KONSPEKT ZAJĘĆ EDUKACYJNYCH

DATA:
PROWADZĄCY:
GRUPA: Uczniowie z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym i znacznym.
RODZAJ ZAJĘĆ: Funkcjonowanie w środowisku.
TEMAT:“Na straganie”

CEL GŁÓWNY: Utrwalanie znajomości warzyw.
CELE SZCZEGÓŁOWE:
•Wielozmysłowe poznawanie warzyw.
•Ćwiczenie umiejętności rozróżniania wyglądu poszczególnych warzyw.
•Ćwiczenie umiejętności czynnego i biernego rozpoznawania warzyw.
•Ćwiczenie spostrzegawczości i logicznego myślenia.
•Rozwijanie pamięci ruchowej i koordynacji wzrokowo-ruchowej.
•Ćwiczenie umiejętności porównywania wg wielkości i ciężaru.
•Ćwiczenie umiejętności współdziałania w grupie.
•Ćwiczenie umiejętności czekania na swoją kolej.
•Ćwiczenie koncentracji uwagi.

METODY: słowna, oglądowa, praktyczne działanie, Affolter.
FORMY PRACY: zbiorowa zindywidualizowana.
POMOCE: warzywa ( kapusta, ogórek, marchewka, burak, cebula, pomidor, por), książeczka z wierszem J. Brzechwy pt.: "Na straganie", pojedyncze karty z desygnatami warzyw, obrazki pocięte na kilka części.

PRZEBIEG ZAJĘĆ:

•Powitanie – wszyscy siedzą na dywanie i podając sobie ozdobną dynię witają się, mówiąc "cześć", "witaj" lub "dzień dobry".
•Następnie nauczycielka czyta wiersz Jana Brzechwy pt.: "Na straganie" i prowadzi rozmowę kierowaną na temat przeczytanego tekstu. Uczniowie mają za zadanie powiedzieć jakie warzywa występują w wierszu, pokazują je w książce.
•Następnie uczniowie oglądają, leżące na tacy warzywa, dotykają je, porównują ich wielkość i ciężar. Chętni, smakują pokrojonych w kostkę warzyw.
•Zabawa w rozpoznawanie warzyw na obrazkach i dopasowywanie obejrzanych wcześniej warzyw do tych, które widzą na obrazku – nauczycielka rozkłada obrazki z desygnatami warzyw, uczniowie po kolei, na polecenie nauczyciela dopasowują warzywo do obrazka.
•Zabawa w składanie całości z części - każdy uczeń otrzymuje szablon warzywa pociętego na części, uczniowie mają za zadanie złożyć z pociętych części dane warzywo.
•Powtórzenie znajomości poznanych warzyw poprzez wskazywanie ich na polecenie nauczyciela.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.