SCENARIUSZ
GRA MIEJSKA
Cel:wspólna zabawa ,współpraca ,integracja, inspiracja do ciekawego i aktywnego wypoczynku,zapoznanie z atrakcjami turystycznymi miasta, rozwijanie spostrzegawczości ,orientacji na mapie i w terenie , wprowadzenie do wywiadu, dokumentowanie.
Miejsce: Tarnów - Starówka
Czas: 2 - 2,5 godz.
Uczestnicy : uczniowie szkół średnich-mieszkańcy bursy, podzieleni na 2 grupy 3-7 -osobowe
Pomoce : mapy /plany miasta/ ,aparaty fotograficzne cyfrowe ,komputer,informacje o obiektach /pomnikach i zabytkach/, spis zadań, kwestionariusz wywiadu, długopisy.
Przebieg gry
A. Zbiórka w bazie/budynek bursy przy ul.xx/-odprawa.
Słowo wstępne .objaśnienia .
Każda grupa otrzymuje spis zadań , mapy, kwestionariusz wywiadu, informacje o zabytku, zabiera aparat fotograficzny , długopis
B. Wyruszenie grup na trasy -wykonywanie zadań
C. Zbiórka w bazie – zakończenie.
I/ prezentacje grup;
1. Przedstawienie wyznaczonego zabytku.
2.Prezentacja trasy: demonstracja wyrysowanej na mapie trasy,wymienienie ulic i placów na trasie , pokaz zdjęc i przekaz informacji o pomnikach,
3.Przekazanie wiadomości z wywiadu w instytucjach związanych z turystyką.
II. Wręczenie upominków uczestnikom , dzielenie się wrażeniami.
GRA MIEJSKA
ZADANIA DLA GRUPY I.
I.Dotrzec :
1/do pomników i posągów zaznaczonych na mapie,
2/do wyznaczonej zabytkowej budowli :RATUSZ
3/do ustalonej instytucji : PTTK ul.Żydowska 20.
II.Sfotografowac:
wszystkie obiekty z punktu I./pomniki,zabytek,instytucję/.
III.Dowiedziec się:
1/ co lub kogo upamiętniają pomniki,
2/ podstawowych informacji o zabytku
IV. Przeprowadzic wywiad w instytucji wg kwestionariusza.
V. Zaznaczyc na mapie przebytą trasę, wyznaczone budowle.
Sporządzic spis ulic i placów, po których biegła trasa.
VI.Zaprezentowac :
1.zdjęcia ,
2.wiadomosci o zabytku,
3.wywiad.
GRA MIEJSKA ---> ZADANIA DLA GRUPY II.
I. Dotrzeć :
1/do pomników i posągów zaznaczonych na mapie,
2/do wyznaczonej zabytkowej budowli :KATEDRA
3/do ustalonej instytucji : TCI / IT / Rynek nr 7 .
II. Sfotografować:wszystkie obiekty z punktu I./pomniki, zabytek, instytucję/.
III. Dowiedzieć się:
1/ co lub kogo upamiętniają pomniki,
2/ podstawowych informacji o zabytku
IV. Przeprowadzić wywiad w instytucji wg kwestionariusza.
V. Zaznaczyć na mapie przebytą trasę, wyznaczone budowle.
Sporządzić spis ulic i placów, po których biegła trasa.
VI.Zaprezentować:
1.zdjęcia
2.wiadomosci o zabytku
3.wywiad