SCENARIUSZ IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWEJ Z OKAZJI DNIA CHŁOPAKA OBCHODZONEJ W ŚWIETLICY
CELE:
- dziecko potrafi stosować zasady fair play w rywalizacji,
-pamięta i szanuje święta innych;
- zgodnie się bawi;
POMOCE : dekoracje, balony, zagadki, butelki i smoczki, nagranie muzyczne walca, wstęga z napisem „CHŁOPAK NA MEDAL”
CZAS TRWANIA : 1 godzina zegarowa
PRZEBIEG:
1.Powitanie wszystkich uczestników zabawy a w szczególności chłopców chętnych do rywalizacji o tytuł „Chłopaka na medal”.
2. Złożenie życzeń:
„Niechaj Wam radośnie płyną szkolne dni.
Niech się Wam spełniają przygodowe sny.
Uczcie się jak mówią w „dechę”,
by z Was każdy miał pociechę!”
3. Zadanie nr 1:
WIELKA PRÓBA DLA ZAWODNKÓW:
- próba odwagi – chłopcy zapraszają dziewczynki do tańca;
- próba powagi – dziewczynki próbują rozśmieszyć chłopców;
- próba wytrzymałości – 10 przysiadów
10 pajacyków
5 wyskoków obunóż
5 pompek;
- próba mądrości – zagadki – chłopcy losują numerek zagadki.
4. Zadanie nr 2:
Zawody kto szybciej opróżni butelkę z sokiem (przez smoczek)
5. Zadanie nr 3:
Piosenka „ Stary Donald farmę miał” – zabawa dźwiękonaśladowcza – wszyscy śpiewają a wybrani chłopcy kończą zwrotki naśladując głosy zwierząt.
6. Zadanie nr 4
Chłopcy przekłuwając balony losują nazwy narzędzi, przyrządów, elementów wyposażenia domu i określają, do czego służą.
7. Zadanie nr 5
Omnibus – kandydaci odpowiadają na pytania poprze podniesienie ręki:
Jaki lekarz leczy ból ucha?
Uzupełnij tytuł książki „ Kubuś..........”
Uzupełnij tytuł książki „ Szewczyk ......”
Co to jest Wisła?
Kto jest prezydentem Polski?
Wymień trzy tytuły znanych ci baśni.
Podaj cztery drzewa owocowe.
Jakie miasto jest stolicą Polski?
Wymień trzy rasy psów.
Wymień trzy marki samochodów osobowych.
Jak nazywa się Dyrektor twojej szkoły?
Wymień dwa nazwiska bajkopisarzy.
Wymień nazwy dwóch batonów czekoladowych.
Wymień nazwy dwóch proszków do prania.
Kto to jest Gołota?
Kto to jest Adam Małysz?
Jak mają na imię panie pracujące w świetlicy?
Jak zachowuje się” chłopak na medal”
Gdzie ślimak ma dom?
Co pojawia się na niebie podczas deszczu i słońca?
Którego września jest dzień chłopaka?
8. Podliczanie punktów – Przyznanie tytułu „Chłopaka na medal” uczniowi, który zdobył ich najwięcej. Wręczenie nagrody i szarfy.
9. Zakończenie:
Na koniec radę Wam dobrą damy,
bądźcie na co dzień dżentelmenami!
Dżentelmen-wszędzie jest mile widziany.
Nie przełazi przez parkany.
Przed robotą się nie wzdraga.
Tam gdzie może ,to pomaga.
Pierwszy kłania się znajomym.
Nie jest psotny i łakomy.
Mówi proszę i dziękuję.
Zawsze się dobrze zachowuje.
Podziękowanie wszystkim za wspólną zabawę. Pożegnanie.