Numer: 15802
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Ilustracja do wiersza Stanisława Jachowicza "Ptaszek w gościnie"

KONSPEKT ZAJĘCIA Z EDUKACJI ARTYSTYCZNE
Grupa: 3-latki
Tematyka kompleksowa: Jestem samodzielny
Temat zajęcia: Ilustracja do wiersza Stanisława Jachowicza
„Ptaszek w gościnie”

Treści programowe:
1. Wychowanie przez sztukę – różne formy plastyczne (dziecko):
- rysuje kredką świecowa
- nakleja na karton gotowe elementy
- nazywa wykonane prace i opowiada o nich
2. Wychowanie przez sztukę – dziecko widzem i aktorem (dziecko)
- bierze udział w proponowanych przez nauczyciela zabawach na podstawie treści utworów literackich
- recytuje krótkie wierszyki i rymowanki.
3. Wychowanie do poszanowania roślin i zwierząt.

Cele ogólne:
1. Zastosowanie literatury dziecięcej w kształtowaniu pozytywnych postaw wobec przyrody
2. Doskonalenie sprawności manualnej i koordynacji wzrokowo-ruchowej
3. Rozwijanie wypowiedzi słownych na określony temat
4. Satysfakcja z samodzielnie wykonanej pracy
Cele operacyjne (dziecko...)
- wie, że należy dokarmiać ptaki w okresie zimowym
- wykona pracę plastyczną do poznanego wiersza
- rozwija umiejętność prawidłowego trzymania kredki
- pokazuje ruchem wskazane czynności
- odgrywa scenki na podstawie utworu literackiego
Metoda: słowna, czynna
Forma: Zbiorowa, indywidualna
Pomoce: magnetofon, płyty CD, papierowe ptaszki, kredki świecowe, kartki, papierowa taśma klejąca, klej, wycięte sylwety ptaszków
Literatura: Stanisław Jachowicz „Ptaszek w gościnie”
„Zanim będę uczniem”- program wychowania
Przedszkolnego.




PRZEBIEG

1. Zabawa ilustrowana do piosenki „Na spacer trzeba iść” – dzieci ilustrują ruchem treść piosenki, podczas refrenu maszerują i śpiewają.
2. Krótka rozmowa kierowana na temat samodzielności:
- co to znaczy być samodzielnym?
- w jakich czynnościach wykazujecie się samodzielnością?
3. Inscenizacja wiersza Stanisława Jachowicza „Ptaszek w gościnie”
Dziewczynki recytują wiersz, a chłopcy w tym czasie inscenizują jego treść ptaszkami z papieru, potem dzieci zamieniają się rolami.
4. Zabawa ruchowa z el. kinezjologii edukacyjnej „Głodne ptaszki”. Dzieci naśladują dziobanie ziarenek zgodnie z rytmem słuchanej muzyki:
- przy pomocy palców wskazujących obu rąk (jednocześnie i na przemiennie) przy stole na przyklejonej kartce
- przy pomocy kredek trzymanych po jednej w każdej ręce
Po samodzielnym wykropkowaniu całej kartki dzieci przyklejają na nią sylwetę ptaszka tworząc samodzielnie pracę plastyczną . Próbują nadać jej tytuł np. „Ptaszek w gościnie”
Wspólna ocena pracy dzieci- oglądanie prac kolegów i koleżanek
5. Likwidacja zajęcia

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.