SCENARIUSZ PRACY INDYWIDUALNEJ
GRUPA 6 - LATKI
TEMAT: ŁĄKA MAJOWA
CELE:
- Potrafi realizować zaplanowane przez nauczyciela zadania co najmniej 15 minut
- Rozumie polecenia słowne nauczycielki i potrafi je wykonać
- Odnajduje swój znaczek w łazience
- Potrafi samodzielnie korzystać z łazienki
- Potrafi samodzielnie zdjąć i ubrać buty i skarpety
- Zna i rozróżnia części swojego ciała, potrafi je wskazać
- Potrafi naśladować proste ruchy elem. metody Knillów
- Wie jak wygląda łąka majowa
- Potrafi wskazać i nazwać zwierzęta i owady na łące
- Czyta globalnie wyrazy: łąka majowa, kret, żaba, motyl, ślimak
- Układa podpisy pod obrazki
- Przelicza elementy na obrazku
- Dokonuje analizy sylabowej i głoskowej poznanych wyrazów
- Doskonali sprawność manualną, koordynację wzrokowo- ruchową –
ćwiczenia grafomotoryczne H. Tymichovej
- Porządkuje po sobie miejsce pracy, zabawy
POMOCE:
magnetofon, kaseta z programem Knillów, woreczki, materac, gąbka, jeżyk, ręcznik, ilustracja łąki majowej, kartki z napisami, karta pracy H. Tymichovej - ślimak II- 6
PRZEBIEG ZAJĘCIA:
1. Przygotowanie sali do zajęcia.
2. Przywitanie się z dzieckiem.
3. Przygotowanie dziecka do pracy- korzystanie z łazienki, zdjęcie butów i skarpetek.
4. Program muzyczno ruchowy Knillów 1(elementy metody).
5. Ćwiczenia rąk : pocieranie o jeżyka, gąbką, ręcznikiem, ściskanie woreczków, gąbki, ręcznika.
6. Omówienie ilustracji „Łąka Majowa” – wypowiadanie się na temat ilustracji.
7. Globalne czytanie wyrazów: łąka majowa, kret, motyl, ślimak, żaba- ułożenie podpisu do odpowiedniego obrazka.
8. Analiza sylabowa i głoskowa poznanych wyrazów.
9. Przeliczanie elementów na ilustracji.
10. Ćwiczenia grafomotoryczne wg H. Tymichovej wzór ślimak II-6.- pokolorowanie obrazka według własnego pomysłu.
11. Zakończenie zajęć, porządkowanie po sobie, pochwała, ekspozycja wykonanej pracy.