X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 15089
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Ekologiczna marzanna - segreguj odpady

EKOLOGICZNA MARZANNA – SEGREGUJ ODPADY

Scenariusz spotkania dla wszystkich grup w przedszkolu
przygotowany przez Iwonę Reczuch i Patrycję Rzepka
19.03.2012r.

CELE:
- zachęcanie do dostrzegania i rozwiązywania problemów przyrodniczych, dzielenia się spostrzeżeniami,
- pomaganie w dostrzeganiu piękna przyrody, kształtowanie więzi emocjonalnej z przyrodą,
- przewidywanie skutków zanieczyszczania gleby, wody i powietrza,
- zachęcanie do podejmowania różnorodnych działań na rzecz ochrony środowiska przyrodniczego,
- rozwijanie poczucia odpowiedzialności i troski o najbliższe otoczenie.

CELE OPERACYJNE:
- potrafi zaśpiewać piosenkę o wiośnie,
- poznaje tradycje topienia Marzanny,
- rozumie pojęcie śmieci, odpady,
- rozumie pojęcie segregacja,
- rozumie potrzebę segregacji śmieci,
- rozróżnia kolory pojemników do poszczególnych śmieci,
- wrzuca śmieci do odpowiednich pojemników,
- zna znaczenie ochrony środowiska dla życia i zdrowia człowieka

METODA:
- słowna- rozmowa, objaśnienia;
- oglądowa- pokaz;
- czynna- zadania stawiane dzieciom;

FORMA:
- grupowa,
- indywidualna.

ŚRODKI DYDAKTYCZNE:
prezentacja multimedialna; chochoł ze słomy; Gaik-Maik; Ekologiczna Marzanna, torby w kolorze: czerwonym, zielony, żółtym, białym, niebieskim; płyta CD; śmiecie do segregacji.

PRZEBIEG SPOTKANIA :

1. Powitanie przez prowadzące.
2. Wspólne zaśpiewanie piosenki „Uciekaj Zimo” :
Wsiadaj zimo na sanki
i uciekaj już,
Zabierz śnieżne bałwanki,
zabierz wiatr i mróz.

Ref. Rękawiczki i czapki
pochowamy do szafki
Na spacerek pójdziemy,
nie zmarzniemy już.

A ty zimo uciekaj
za górkę, za las,
I nie marudź, nie zwlekaj
na wiosnę już czas.

3. Zaproszenie do oglądania prezentacji multimedialnej dot. tradycji topienia Marzanny.
4. „Co było by gdyby wszyscy wrzucali Marzannę do wody ?”- burza mózgów.
5. Przedstawienie dzieciom EKOLOGICZNEJ MARZANNY z odpadów.
6. Dzieci zapoznają się z pojęciem odpadów i potrzebą ich segregacji.
7. Zaproszenie do segregacji odpadów – nauczyciel pokazuje odpady ,wybrane dzieci wskazują do jakiego koloru torby ma zostać wrzucony.
8. Podsumowanie spotkania.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.