Numer: 14849
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Obserwujemy przyrodę wiosną - scenariusz zajęcia otwartego

SCENARIUSZ ZAJĘCIA OTWARTEGO Z RODZICAMI
TEMAT:"Obserwujemy przyrodę wiosną"
GRUPA: 5,6 latki
CELE GŁÓWNE:
-nawiązanie kontaktu dzieci z rodzicami,
-tworzenie atmosfery radości, przyjaźni i zaufania, przybliżenie rodzicom codziennej pracy z dzieckiem,
-kształtowanie umiejętności dostrzegania zmian zachodzących wiosną,
-rozwijanie zainteresowań dzieci przyrodą,
-rozwijanie twórczej aktywności dziecka.

CELE OPERACYJNE:
Dziecko:
-wzmocni więzi uczuciowe z rodziną,
- wypowie się na temat zmian zachodzących w przyrodzie wiosną(kwitnienie pąków, pojawienie s
-rozpoznaje wybrane kwiaty wiosenne (krokus,żonkil,tulipan)
- zgodne działanie w zespole

METODY: słowna, oglądowa, praktycznego działania.

FORMY: indywidualna, z całą grupą, w małych zespołach.

POMOCE DYDAKTYCZNE: wiersz J. Brzechwy "Wiosna", sylwety, sylwety kwiatów, arkusze z ilustracją pani wiosny, chusta animacyjna, klej,pastele, płyta cd.

PRZEBIEG ZAJĘCIA:

1. Powitanie piosenką. Zabawa integracyjna. Zaproszenie rodziców i dzieci do wspólnego powitalnego tańcem Klanzy "Cześć hej, cześć ok ".
2.„Wiosna " zapoznanie z tekstem Jana Brzechwy.
3.Omówienie charakterystycznych oznak wiosny.
4.Wprowadzenie napisu WIOSNA do globalnego czytania.
5.Zabawa dydaktyczna "Segregowanie darów wiosny",wybieranie z koszyka i nazywanie wśród wielu sylwet, tych które pasują do odpowiedniej pory roku. (liść, kasztan,parasol- jesień; bałwan, sanki, śnieżynka- zima; krokus,pszczółka, pąki- wiosna; muszelka, okulary słoneczne, słońce- lato). Można te rzeczy układać np.na brystolach o kolorach odpowiednio pasujących do określonej pory roku np. jesień - pomarańczowy, zima - niebieski, wiosna - zielony, lato - żółty.
6."Pada deszczyk" - wspólna zabawa ze śpiewem.
7."Wiosenne kwiaty" - zabawa relaksująca. Bujanie chustą animacyjną do muzyki Vivaldiego z cyklu Cztery pory roku "Wiosna"
8.Zabawa ruchowa "Wiosenny spacerek". Poruszanie się do słyszanej muzyki po dywanie, na hasło nauczyciela np. krokus, tulipan,żonkil, dziecko wybiera główkę kwiatka i podnosi do góry.
9."Sukienka Pani Wiosny". Praca w małych zespołach. Wspólne przyklejanie z rodzicami kwiatów z poprzedniej zabawy na postać wiosny, kolorowanie włosów i twarzy pastelami,oraz dorysowywanie drobnych szczegółów wg własnej inwencji.
10.Podziękowanie za udział w zajęciach, zorganizowanie wystawy prac w holu przedszkolnym.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.