X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 14753
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Scenariusz zajęcia dla dzieci trzyletnich: "Jemy owoce i warzywa"

Temat kompleksowy: „Jemy zdrowo- rośniemy prawidłowo"

Temat: „Jemy owoce i warzywa”

Zapis w dzienniku:
„Jem owoce i warzywa”- odgadywanie zagadek o owocach i warzywach, liczenie w zakresie 5-ciu, rozmowa n/ t konieczności jedzenia warzyw owoców, śpiew piosenki; „Witaminki” zabawa ruchowa z chustą animacyjną Klanzy: „ Robimy surówkę”, kolorowanie kredkami ołówkowymi konturu ulubionego owocu. Rozwijanie inteligencji wielorakich poprzez: słowo, ruch, śpiew i kolorowanie. Zachęcanie dzieci do jedzenia owoców i warzyw.

Cele ogólne:

Rozwijanie inteligencji wielorakich poprzez: słowo, ruch, śpiew i kolorowanie:
- rozwijanie umiejętności odgadywania zagadek
- poszerzanie wiadomości dzieci na temat zdrowego odżywiania
- rozwijanie umiejętności liczenia w zakresie pięciu
- zachęcanie dzieci do jedzenia owoców i warzyw
- utrwalenie refrenu piosenki: „Witaminki”
- doskonalenie umiejętności kolorowania
- wdrażanie do zgodnego współdziałać w zabawie ruchowej.

Cele operacyjne: dziecko.....

- rozwija swoją inteligencje
- odgaduje zagadki
- wie, że należy jeść owoce i warzywa
- potrafi liczyć w zakresie 5-ciu
- śpiewa piosenkę pt. „Witaminki”
- współdziała w zabawie
- rozwija sprawność manualną.

Metody:

- oglądowa - pokaz
- słowna – rozmowa, zagadki
- zabawowo-naśladowcza – zabawa ze śpiewem
- twórcza – zadań stawianych dziecku
- weryfikująca – pochwała.

Zasada:

- czynnej poglądowości
- aktywności.

Pomoce:

- owoce i warzywa, chusta animacyjna Klanzy, magnetofon płyta z piosenką: „Sałatka”, papierowe owoce i warzywa, szablony owoców i warzyw, kredki ołówkowe.


Przebieg zajęcia:

I. Cześć wstępna:

- Zagadki o owocach i warzywach:

1. Czerwone, okrągłe, rumiane,
chętnie przez dzieci na drugie śniadanie chrupane.
2. Ładnie pachną żółtą skórką, kwaśny mają smak.
Zawierają witaminy, wiemy, że to są...
3. Dobra gotowana, dobra i surowa.
Choć nie pomarańcza, lecz pomarańczowa.
Kiedy za zielony pochwycisz warkoczyk
I pociągniesz mocno – wnet z ziemi wyskoczy?
4. Ma gruby brzuszek i ogonek mały.
Będzie z niego pewnie
barszczyk doskonały.
5. W ziemi się rodzą,
z jednego - wiele.
Najsmaczniejsze są jesienią
pieczone w popiele....
6.
II. Cześć właściwa:
- Przypinanie warzyw do tablicy.
- Liczenie warzyw i owoców. (5)
- Wyszukiwanie w koszyku takich samych owoców i warzyw (5). Przeliczanie ich.
- Porównywanie liczby warzyw i owoców na tablicy z tymi, co są na talerzu.
- Rozmowa: „Czy owoce i warzywa są zdrowe, jeżeli tak to, dlaczego?”
- Śpiew piosenki: „Witaminki”:

PIOSENKA: „WITAMINKI DLA CHŁOPCZYKA I DZIEWCZYNKI”

Spójrzcie na Jasia, co za chudzina,
słaby, mizerny, ponura mina,
a inni chłopcy, silni jak słonie,
każdy gra w piłkę lepiej niż Boniek!
Witaminki, witaminki
dla chłopczyka i dziewczynki,
wszyscy mają dziarskie minki,
bo zjadają witaminki!
Witaminki, witaminki
dla chłopczyka i dziewczynki,
wszyscy mają dziarskie minki,
bo zjadają witaminki!

Wiśnie i śliwki, chrupka marchewka,
gruszka, pietruszka i kalarepka,
kwaśne porzeczki, słodkie malinki,
to wszystko właśnie są witaminki!
Witaminki, witaminki
dla chłopczyka i dziewczynki,
wszyscy mają dziarskie minki,
bo zjadają witaminki!
Witaminki, witaminki
dla chłopczyka i dziewczynki,
wszyscy mają dziarskie minki,
bo zjadają witaminki!

- Zabawa ruchowa z chustą animacyjną Klanzy: „Robimy surówkę”.

III. Część końcowa:

- Kolorowanie kredkami ołówkowymi konturu ulubionego owocu.
- Ocena słowna - wykonanych prac przez dzieci.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.