Numer: 14580
Przesłano:
Dział: Języki obce

Scenariusz zajęć z języka angielskiego "What is he wearing? W co on jest ubrany?"

Scenariusz zajęć z języka angielskiego dla klasy V

Prowadzący: Dawid Machowiak
Klasa: Va, Vb, Vc, Vd, Ve Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Strzałkowie

Data: 14. 04 .2008 r., 17. 04. 2008 r., 17. 04. 2008 r., 16. 04. 2008 r., 18. 04. 2008 r.

Temat: What is he wearing? W co on jest ubrany?
Cele ogólne:
• wprowadzenie angielskich nazw ubrań,
• wprowadzenie i utrwalenie pytania o strój i odpowiedzi na nie,
• utrwalenie zasad stosowania czasu teraźniejszego ciągłego,
• opisywanie strojów uczniów w klasie,
• poszerzanie słownika,
Cele szczegółowe:
Oczekuję, iż w efekcie moich zajęć uczeń:
Sfera poznawcze:
• wymieni poznane zwroty,
• wyjaśni zasady stosowania czasu teraźniejszego ciągłego,
• wyjaśni, jak budować zdania w czasie teraźniejszym ciągłym,
• wyjaśni, jak tworzyć opis.
Sfera kształcąca:
• opisywanie strojów kolegów / koleżanek z klasy,
• uzupełnianie zdań z zastosowaniem zasad czasu teraźniejszego ciągłego i prostego – porównanie znaczenia,
• zakreśli zwroty, których nie rozumie,
• podpisywanie widocznych na obrazkach czynności,
• uzupełnienie tekstu z użyciem różnych czasowników, w różnych czasach,
• powtórzenie nazw ubrań,
• odczytywanie opisów osób – w co oni są ubrani,
• pytanie i zapis opisu stroju kolegi / koleżanki z ławki,
• opowie treść obrazków z książki „Kubuś Puchatek”,
• nada tytuł ilustracji
Sfera wychowawcza:
• wie, że osobowość jest ważniejsza niż ubranie,
• wie, że nie powinno się krytykować ubrań innych,
Formy pracy:
• zbiorowa,
• indywidualna,
• w parach,
Środki dydaktyczne:
• podręcznik „Follow me” i zeszyt ćwiczeń do niego,
• płyta CD nauczyciela,
• karty pracy dla uczniów zdolnych,

Przebieg zajęć:

1. Powitanie.
2. Czynności organizacyjno – porządkowe.
3. Powtórzenie zagadnień z zajęć poprzednich.
4. Przypomnienie zasad stosowania czasu teraźniejszego ciągłego.
5. Podpisywanie obrazków z użyciem poznanego czasu.
6. Opisywanie swojego snu za pomocą różnych czasowników – wyjaśnianie znaczenia i powiązania z czasami.
7. Powtarzanie nazw ubrań.
8. Zapoznanie się z konstrukcją opisu stroju drugiej osoby.
9. Zapytanie kolegi / koleżanki z ławki o strój i jego zapis.
10. Quiz – najlepsza prezentacja kolegi / koleżanki z ławki.
11. Ocena pracy uczniów na zajęciach.
12. Pogadanka nt. „Nie jest ważny strój, tylko charakter”.
13. Praca dla uczniów zdolnych. Uczniowie mają za zadanie ułożyć zdania dotyczące otrzymanej ilustracji i spróbować nadać otrzymanej ilustracji tytuł.
14. Podsumowanie zajęć.
15. Zadanie pracy domowej.
16. Pożegnanie.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.