X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 14578
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Wesoło jest, gdy muzykę słyszę i śpiew - zabawy i ćwiczenia muzyczno-ruchowe. Scenariusz zajęć

Scenariusz zajęć przeprowadzonych w dniu 18 marca 2011 r.

Grupa wiekowa: 3-latki
Prowadząca: Anna Chludzińska

Temat: Wesoło jest, gdy muzykę słyszę i śpiew-
zabawy i ćwiczenia muzyczno-ruchowe.

Cele:
- dziecko naśladuje ruchy nauczyciela prezentowane podczas zabaw,
- dziecko rozróżnia dwa rodzaje akompaniamentu: rytm do biegania na paluszkach i rytm do maszerowania,
- dziecko uczestniczy w organizowanych zabawach grupowych.

Forma pracy:
- zbiorowa

Forma umuzykalnienia:
- ruch z muzyką

Metody:
- słowne ( wierszyk, piosenki, opowiadanie nauczyciela)
- czynne (ćwiczenia)

Środki dydaktyczne:
- nagrania muzyczne piosenek, tamburyno.

Przebieg zajęcia:

1. Powitanie dzieci- zabawa ,,Pomacha rączką kto...”
Dzieci słuchają jakie zdanie wypowiada nauczyciel i wybrane z nich machają do nauczyciela np.: ,,Niech pomachają mi rączką dziewczynki...niech pomachają mi rączką chłopcy”.
2. Zabawa w kole przy piosence ,,Stańmy wszyscy razem w kole”.
Dzieci ustawiają się w kole i tańczą (wykonując odpowiednie ruchy) przy wspólnie śpiewanej piosence.
Nauczyciel rozpoczyna opowieść, która będzie przeplatała się z zabawami i ćwiczeniami ruchowymi:,, Zapraszam Was dzisiaj do krainy krasnoludków, gdzie wszyscy lubią śpiewać i tańczyć...”
3. Zabawa ruchowa przy piosence ,,Krasnoludki”.
Dzieci śpiewają piosenkę razem z nauczycielem i ruchem ilustrują tekst piosenki.
,,Krasnoludki lubią słuchać wesołych wierszyków, dlatego powiedzmy im nasz wierszyk o krasnoludkach...”
4. Ilustracja ruchowa wiersza ,,Rączki do góry”.
Dzieci recytują wiersz i obrazują ruchem słowa wiersza.
,,W krainie krasnoludków i mali i duzi uwielbiają zabawy z instrumentami, dziś pokażmy krasnoludkom jak dzieci bawią się słuchając dźwięków tamburyna...”
5. Zabawa ruchowa z użyciem tamburyna ,,Słucham uważnie”.
Dzieci słuchają uważnie akompaniamentu granego na tamburynie
przez nauczyciela i reagują na jego zmiany. Raz muzyka zaprasza do biegania na paluszkach, a innym razem do maszerowania.
,,Krasnoludki mieszkają w lesie, lubią chodzić na spacery i oglądać piękne drzewa z kolorowymi listkami, które rosną tylko w ich krainie...”
6. Zabawa ilustracyjna do piosenki ,,Kolorowe listki”.
Nauczyciel śpiewa piosenkę i pokazuje dzieciom ruchy do naśladowania.
,,Zrobiło się bardzo późno, czas opuścić krainę krasnoludków i wracać
do przedszkola...”
7. Zabawa ruchowa ,, Rowerek”.
Dzieci leżą na plecach, a nogami naśladują jazdę rowerem.
8. Ćwiczenia oddechowe ,,Wdech i wydech”.
Dzieci stoją na dywanie i naśladują czynności nauczyciela: wdech nosem- unoszenie ramion do góry, wydech ustami- opuszczanie ramion.
9. Podsumowanie zajęcia i ocena aktywności dzieci.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.