X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 14552
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Scenariusz zajęć popołudniowych: "Ale u nas jest wesoło"

SCENARIUSZ ZAJĘCIA POPOŁUDNIOWEGO PRZEPROWADZONEGO
W GRUPIE 3-4 LATKÓW

CZAS: ok. 15-20 minut. 15.11.2011 r.

Obszar 1. Kształtowanie umiejętności społecznych dzieci: porozumiewanie się z dorosłymi i dziećmi, zgodne funkcjonowanie w zabawie i w sytuacjach zadaniowych.
1) obdarza uwagą dzieci i dorosłych, aby rozumieć to, co mówią i czego oczekują;
2) przestrzega reguł obowiązujących w społeczności dziecięcej
Obszar 8. Wychowanie przez sztukę – muzyka i śpiew, pląsy i taniec.
1) śpiewa piosenki z dziecięcego repertuaru, chętnie uczestniczy w zbiorowym śpiewie,

TEMAT: „Ale u nas jest wesoło”– zabawy muzyczno ruchowe z wykorzystaniem pedagogiki zabawy.

CELE:
• kształcenie w dziecku umiejętności samodzielnego myślenia,
• pobudzanie do twórczego działania ,
• inspirowanie do maksymalnego wykorzystywania swoich możliwości ,
• wytwarzanie źródła radości i satysfakcji
• wyrabianie poczucia przynależności przedszkolnej.

Metody: pedagogika zabawy: metody rozluźniające, metody animacji
Formy: praca indywidualna, grupowa.

POMOCE: magnetofon, płyta CD, pudełka z zadaniami, tamburyno

PRZEBIEG:

I. Paczka z zadaniami
Dzieci siedzą w kręgu. Nauczyciel objaśnia zabawę: w czasie trwania muzyki paczka krąży po kole, gdy muzyka milknie dziecko, u którego paczka się znajduje otwiera pudełko i podaje go nauczycielce. Nauczycielka odczytuje zadanie do wykonania wszystkim dzieciom:
• powtórz za mną klaśnięcia
• zbuduj dom- zabawa ruchowa z pokazywaniem
• spróbuj pokazać jak wygląda chomik , który trzyma w policzkach swoje zapasy, zmień swoją buzię w balon, teraz twoja buzia jest spuchnięta z jedne,z drugiej strony .- ćwiczenia policzków
• zrób masaż pleców – zabawa paluszkowa
• zamień się w praczkę- zabawa muzyczno –ruchowa
• pokaż jak wygląda ufoludek
• itp.
• ustaw się w za.......... w pociąg, dzieci przy zabawie stonoga przechodzą do drugiej sali i siadają przy stolikach, przy , których czekają na nie różne przedmioty do indywidualnej, bądź grupowej zabawy
• podziękowanie wszystkim dzieciom

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.