X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 14252
Przesłano:
Dział: Przedszkole

"Rzepka" J. Tuwima - klasyfikacje wg E. Gruszczyk-Kolczyńskiej

Scenariusz zajęcia hospitowanego przez opiekuna stażu

Temat : „Rzepka” J. Tuwim klasyfikacje wg Gruszczyk- Kolczyńskiej ( na podstawie Matematyki dziecięcej dla 5-latków)

Data 11.03.2011
Miejsce: Miejskie Przedszkole nr 21 w Katowicach
Grupa: 5-latki ,Tygryski
Prowadząca :mgr Dorota Woźniak

Cel ogólny:
- wspomaganie rozwoju czynności myślowych potrzebnych dziecku do sensownego grupowania przedmiotów

Cel szczegółowy:
- dziecko słucha poleceń nauczyciela
- dziecko zapamiętuje kolejność elementów
- dziecko podejmuje wysiłek umysłowy w sytuacjach trudnych

Środki dydaktyczne:
- wiersz „Rzepka” J. Tuwima
- arkusz kolorowego papieru
- koperty z imionami
- postacie z wiersza
- klej

Przebieg zajęcia:

1. Zabawa powitalna” Labada”

2. Przeczytanie wiersza przez nauczyciela

3. Zabawa ruchowa ”Rzepka”- dwa zespoły dzieci, dzieci zamieniają się w postaci z wiersza, przeciąganie liny. Dzieci odgrywają akcję wiersza.

4. Zabawa z kopertami. Dzieci odnajdują swoją kopertę oznaczoną własnym imieniem.

5. Praca plastyczna. Nauczyciel odczytuje jeszcze raz wiersz a dzieci w tym czasie wyciągają zawartość koperty- postacie z wiersza kolorują je naklejają wg zapamiętanej kolejności w wierszu.

6. Galeria wykonanych prac.

7. Zakończenie- posprzątanie sali

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.