Numer: 14141
Przesłano:
Dział: Języki obce

Christmas Tourment (Turniej świąteczny) - konspekt zajęć

CHRISTMAS TOURMENT
(TURNIEJ ŚWIĄTECZNY)

KONSPEKT ZAJĘĆ Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO.

Grudzień 2011

Uczniowie klas trzecich, pięć pięcioosobowych zespołów
Gimnazjum nr 2 w Lidzbarku Warmińskim

Prowadzący – Monika Jagiełło-Jankowska

CELE ZAJĘĆ:
Cel ogólny
Poznawanie kultury europejskiej i tradycji świątecznych innych narodów w odniesieniu do zwyczajów polskich oraz utrwalanie wcześniej zdobytej wiedzy w formie konkursowej.

Cele szczegółowe:
Uczeń:
• posługuje się podstawowym słownictwem dotyczącym Świąt Bożego Narodzenia
• przypomina i utrwala wiedzę dotyczącą Świąt Bożego Narodzenia w Wielkiej Brytanii w formie konkursu – różne typy zadań
• poszerza zasób słownictwa związanego z tematem Świąt Bożego Narodzenia
• poprawnie wymawia poznane zwroty i wyrażenia
• poznaje piosenkę ze słuchu, odtwarza jej tekst z pamięci
• rozwija poczucie własnej wartości oraz przynależności do społeczności, narodowej, społeczności europejskiej
• zna zasady współzawodnictwa w grupie i jest aktywny
• współpracuje w grupach.
METODY:
• komunikacyjna
• burza mózgów
• dyskusja
• poprzez działanie/ ruchowa

CZAS TRWANIA
90 min.

POMOCE:
1. Zaszyfrowany list do Świętego Mikołaja dla każdej grupy
2. 5 tradycyjnych piosenek świątecznych nagranych tylko z linią melodyczną
3. Karta pracy z rozsypanką wyrazową w kształcie choinek
4. Plansza z obrazkami ukazującymi zimę i święta- takie samo zdjęcie dla każdej grupy
5. Kartka z kolejnymi literami alfabetu
6. Karta pracy zkrzyżówką świąteczną
7. 5 kart z rzeczami świątecznymi do odganięcia
8. Karta pracy z 10 pytaniami dotyczącymi świąt do licytacji
9. Magnetofon

PRZEBIEG ZAJĘĆ
( kolejność i omówienie konkurencji)

1. Rozpoczęcie turnieju, zajęcie miejsc, przedstawienie się klas i kapitanów drużyn.
Zaszyfrowany list do Mikołaja
2. Każda grupa otrzymuje zaszyfrowaną wiadomość, która należy jak najszybciej rozkodować. Jest to list do Świętego Mikołaja od małego chłopca. W tej konkurencji najważniejsza jest szybkość wykonania zadania.
Tytuł piosenki
3. Grupy losują numer piosenki świątecznej, która będą musieli rozpoznać po linii melodycznej. W tej konkurencji uczniowie mogą zdobyć dodatkowe punkty za znajomość słów i zaśpiewanie piosenki.
Świąteczna rozsypanka wyrazowa
4. Każda grupa dostaje do rozwiązania zagadkę, składa się ona z kilku rozsypanych wyrazów, które mają doprowadzić do hasła. Dodatkowe punkty można uzyskać za przetłumaczenie wyrazów.
Świąteczna Zabawa z krzesłami
5. Uczniowie wraz z krzesłami siadają w kole – każdy uczestnik dostaje nazwę: present, cracker, carol. W momencie, kiedy pada jeden z tych wyrazów osoby, które otrzymały dana nazwę wstają i zmieniają miejsce. Na hasło Christmas wszyscy zamieniaja się miejscami. Osoba, dla której nie ma już wolnego krzesła opuszcza grę. Ostatnich pięć osób zdobywa punkty dla swojej drużyny.
Świąteczne ABC
6. Grupy otrzymuj zdjęcie o świątecznej tematyce i kartkę z kolejnymi literami alfabetu. Na kartce wypisują wyrazy, które zaprezentowane są na zdjęciu – jak najwięcej przy każdej literze alfabetu. Im więcej, tym lepiej. Punkty uczniowie otrzymują tylko za wyrazy, które nie powtórzyły się w innych grupach.
Krzyżówka świąteczna
7. Każda grupa otrzymuje krzyżówkę do rozwiązania. W tej konkurencji najważniejsza jest szybkość wykonania zadania.
Kim lub czym jestem?
8. Grupy losują numer magicznej karty, która ukrywa nazwę osoby, przedmiotu związanego Bożym Narodzeniem. Uczniowie mogą podać nazwę po wysłuchaniu 5, 10 lub 15 zdań – im szybciej, tym więcej punktów zdobędą
Aukcja świąteczna
9. Ostanie zadanie to aukcja. Uczniowie mogą zaryzykować swój dorobek i kupić pytania, na które będą musieli odpowiedzieć. Jeżeli odpowiedź jest porwana, podwaja się liczba postawionych punktów. Jeśli odpowiedź będzie niepoprawna, postawione punkty zostaną odjęte.

Zakończenie turnieju, podsumowanie punktacji i ogłoszenie zwycięzców.


Świąteczne ABC -potrzebny obrazek świąteczny
A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
Q
R
S
T
U
V
W
X
Y
Z
Kim lub czym jestem?
PERSON
I am not real.
I come at Christmas
I am a male
I am a hero of a song.
I am an American creation.
I am an animal.
I have four legs.
I light up the way.
I live in a cold climate.
I can fly.
My nose is distinctive.
I have friend who is fat and jolly.
I am a guide.
I am seasonal.
I was left out t playtime.
RUDOLPH THE RED-NOSED REINDEER

THING
I came from Germany.
I am usually green.
Children love me.
I love baubles, lights and trinkets.
Families gather around me.
I can be extremely colourful.
I am a plant.
My home is forest.
Santa Claus leaves presents under me.
I am evergreen.
People put an angel or a star on my top.
I don’t have leaves.
After Christmas time I leave your house.
It’s easy to draw me.
You can not imagine Christmas without me.
CHRISTMAS TREE

THING
Children love me.
People buy a lot of presents when I am around
I am a great fun of Santa Claus.
I have religious connections.
I am a period of time.
Toy companies love me.
No one sees me more than once a year.
I am cheerful.
I inspire people to be better.
I like carols.
I am important in Christian calendar.
I am an annual event.
Red and green are my favourite colours.
People send a lot of greeting cards because of me
I star on 24th December.
CHRISTMAS

THING
I am made of paper.
I am English.
I am full of sweets.
I am great fun at Christmas.
People pull me and I explode.
You can find a joke inside me.
I can be made by you.
I am a paper tube.
You can find a hat or a crown inside me.
It’s easy to draw me.
I look like a big candy.
I am not popular in Poland.
I should be noisy.
I can have a toy inside.
I an annual object.
CRACKER


PERSON
I like to have a sack waiting for me.
I am not real.
I like red.
I go by many names.
I am probably overweight
I have a beard.
I am very popular with children.
I have a unique form of transport.
I prefer unconventional entrance.
I give you what you deserve.
I live in the North.
I get a lot of funny letters..
I am an annual visitor..
I am better than a toy shop.
Although I have no children, I am a father.
FATHER CHRISTMAS


CHRISTMAS JUMBLED WORDS

Unscramble the words and solve the riddle!

4 _ _ _ _ _

_ _ _ _ 5 _ _

1 2 3 4 5 6 7

_ _ 1 _ _ _ _

_ _ _ _ 6 _

_ _ _ 2

3 _ _ _ _

_ _ 7 _ _

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.