X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 14127
Przesłano:

Teatr cieni. Konspekt zajęć zintegrowanych

Konspekt zajęć zintegrowanych

Data: 12.12.2011 r.
Imię i nazwisko prowadzącego: Aleksandra Domin
Klasa: I B
Czas trwania: 45 min.

Temat bloku: „Nim rozbłyśnie gwiazdka...”
Temat dnia: „Teatr cieni”

Cel główny: uczeń zna pojęcie litery, głoski, sylaby oraz wyrazu, potrafi je wskazać oraz poprawnie używać
Cele operacyjne
Uczeń:
- poprawnie nazywa i łączy sylaby
- doskonali swoje umiejętności w przeliczaniu w zakresie 10
- dodaje, odejmuje i porównuje liczby w zakresie 10 używając pojęć mniejszości, większości i równości
- potrafi komunikować się oraz współpracować w grupie

Metody: podająca, problemowa, praktyczna
Formy: w grupach, indywidualna, w parach

Środki dydaktyczne: ćwiczenia z matematyki („Gra w kolory”), karteczki z działaniami matematycznymi dla każdego dziecka, karteczki z liczbami 0 – 10 dla każdego dziecka

Przebieg zajęć:

1. Przywitanie się z dziećmi oraz podanie tematu zajęć. Krótkie przypomnienie informacji z poprzedniego tygodnia- Do czego służy ludziom światło? Jak ludzie oświetlali swoje domy dawniej i dziś? (krótka historia – ognisko, pochodnie, kaganek, świeca, lampa gazowa, lampa naftowa, żarówka). Swobodne wypowiedzi dzieci.
2. Podział doby (ranek, południe, popołudnie, wieczór, noc). Jakie czynności wykonujemy rano, w południe lub wieczorem?
3. Dzień i noc – kalambury. Dzieci pokazują, co można robić o danej porze dnia (jeść śniadanie/ obiad/ kolację, myć zęby, odpoczywać, spać, uczyć się w szkole itp.).
4. Podawanie przez dzieci przeciwieństw (chudy, młody, daleki, wysoka, duża, kolorowy, weseli, zimny, sympatyczny, miły, mądry, mokre, dzień, słońce, pracowity, świeci, silny, zmęczony, szybki, drogi)
5. Zabawa w kole. Karteczka z liczbą 0 – 10 (po 1 dla każdego dziecka). Opisywanie liczby (np. mniejsza od 5 i większa od 3). Osoby posiadające daną cyfrę zapisaną na karteczce wstają. Mogą zadać swoją zagadkę innym dzieciom.
6. Karteczki do uzupełnienia z działaniami matematycznymi.
7. Zapisanie dwóch kolumn z sylabami na tablicy. Łączenie ich przez dzieci.
Kolumny:
mle na
lal cia
cio ki
le peć
ka ko
An ci
ko tyl
mo tek
(mleko, lalki, ciocia, leci, kapeć, Anna, kotek, motyl)
Przepisanie wyrazów do zeszytu. Zaznaczenie miejsca na podzielenie sylab kolorem.
8. Ćwiczenia z matematyki, M. 1, str. 67, ćw. 1-3.

Uwagi:........................................

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.