X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 13232
Przesłano:

Konspekt zajeć rewalidacji indywidualnej z uczniem kl. I szkoły podstawowej

Konspekt zajęć rewalidacji indywidualnej
 
Klasa: Ia (Wiktoria Cz.)
Czas realizacji: 45 min.
Nauczyciel prowadzący: mgr Halina Kolińska
 
Temat: Usprawnianie koordynacji ruchowo-słuchowo-wzrokowej oraz doskonalenie umiejętności zapamiętywania.
 
Cele ogólne:
-       utrwalenie potrzebnego rytmu i płynności dla dobrej kondycji ręka – oko,
-      rozwijanie koordynacji wzrokowo- ruchowej,
-       ćwiczenie precyzji ruchów rąk,
-       wdrażanie do pokonywania stawianych trudności,
-       wyrabianie właściwej postawy podczas zajęć;

Cele operacyjne:
-       uczennica potrafi skupić uwagę nad wykonywanym zadaniem,
-       uczennica utrwali zasób doświadczeń akustycznych i słownictwa,
-       uczennica doskonali spostrzegawczość, pamięć i koncentrację,
-       uczennica potrafi samodzielnie i prawidłowo odczytać krótkie wyrazy i dopasować je do obrazka;

Metody pracy :
- oglądowa,
- praktycznego działania;

Forma pracy - indywidualna
 

Przebieg zajęć:

1.
FORMA ZAJĘĆ
Gimnastyka mózgu „Leniwe ósemki”
REALIZACJA
Kreślenie płynnym ruchem „leniwych ósemek” (kciukiem najpierw jednej ręki, potem drugiej, obiema splecionymi rękami, w powietrzu, na szarym papierze - mazakiem
POMOCE
Szary papier, mazak
UWAGI
Ćwiczenie to poprawia płynność czytania, zapamiętywania, słuchania i myślenia jednocześnie

2.
FORMA ZAJĘĆ
Zabawa „Zgadnij, jakie to zwierzę”
REALIZACJA
Uczennica zapoznaje się z treścią obrazków, naśladuje wylosowane zwierzątko, a nauczyciel zgaduje. Następnie zamienia się rolami z nauczycielem.
POMOCE
Ilustracje przedstawiające zwierzęta (zał. nr 1)
UWAGI
Zwierzęta: pies, kot, koń, owca, krowa, świnia, kogut, kura, kaczka, koza

3.
FORMA ZAJĘĆ
Zabawa pamięciowa „Zgadnij, jakiego zwierzęcia brakuje”
REALIZACJA
Nauczyciel chowa jeden obrazek ze zwierzęciem,
a zadaniem uczennicy jest odgadywanie, którego brakuje.
POMOCE
Cztery wybrane ilustracje ze zwierzętami
UWAGI
Ćwiczenie pamięci

4.
FORMA ZAJĘĆ
Dobieranie podpisów do obrazków
REALIZACJA
Uczennica samodzielnie odczytuje pojedyncze wyrazy z karteczek
i właściwe dopasowuje do ilustracji
POMOCE
Koperta
z nazwami zwierząt (zał. nr 2)
UWAGI
Usprawnianie czytania

5.
FORMA ZAJĘĆ
Odgadywanie zagadki
REALIZACJA
Uczennica odgaduje zagadkę – zwierzątko, o które chodzi w zagadce to pies.
POMOCE
Książka z zagadkami „Kto się chowa w domu”
UWAGI
Ćwiczenie spostrzegawczości
 
6
FORMA ZAJĘĆ
Zabawa miniaturkami piesków
REALIZACJA
Oglądanie, porównywanie miniaturek piesków (ładny, duży, mały, kudłaty, itd.)
POMOCE
8 miniaturek różnych ras piesków
UWAGI
Ćwiczenie umiejętności zauważania różnic

7
FORMA ZAJĘĆ
Praca plastyczna - „Pies”
REALIZACJA
Wyklejanie konturu psa z szarego papieru, ozdabianie (ew. zał. nr 3)
POMOCE
Kartka z bloku technicznego, szary papier, farby, mazaki, klej, kolorowe wycinanki
UWAGI
Usprawnianie precyzji ruchów rąk. Swobodna rozmowa z uczennicą, piosenka „Kundel bury”

8
FORMA ZAJĘĆ
Podsumowanie zajęć
REALIZACJA
Pochwała ustna, nagrodzenie uczennicy naklejkami, pożegnanie
POMOCE
Kolorowe naklejki
UWAGI
Budowanie pozytywnego obrazu własnej osoby
 
Opracowała
(w oparciu o pomysły własne i materiały dostępne w Internecie):
mgr Halina Kolińska
Załącznik nr 2

Załącznik nr 2

kot pies kura

kogut świnka koza

owca koń krowa

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.