Justyna Partyka
Przedszkole Miejskie nr 1
w Lubinie
SCENARIUSZ Z UROCZYSTOŚCI PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA
Cele ogólne:
- wspomaganie procesu adaptacji dziecka do przedszkola,
- przyjęcie do grona przedszkolaków nowo przybyłych dzieci,
- tworzenie w przedszkolu atmosfery radości, przyjaźni i zaufania,
- integrowanie się we wspólnej zabawie dzieci, rodziców i nauczycieli,
- zaprezentowanie umiejętności dzieci,
- kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie
Cele operacyjne: Dziecko
- bawi się zgodnie z rówieśnikami,
- śpiewa i inscenizuje piosenki, recytuje wiersze,
- pokonuje lęk przed występami publicznymi,
- integruje się ze społecznością lokalną.
Przygotowanie do uroczystości
- wykonanie zaproszeń dla rodziców,
- uzgodnienie z rodzicami pełnionych przez nich przed
i w trakcie imprezy ról ( zakupienie upominków dla dzieci,
- przygotowanie poczęstunku,
- dekoracja sali.
PRZEBIEG UROCZYSTOŚCI:
1.WEJŚCIE- MARSZ Z PIOSENKĄ „PRZEDSZKOLACZEK”
Jestem sobie przedszkolaczek
Nie grymasze i nie płacze
Na bębenku marsza gram
Ram tam tam, ram tam tam,
Kto jest beksą i mazgajem
Ten się do nas nie nadaje
Niechaj w domu siedzi sam
Ram tam tam, ram tam tam.
2.POWITANIE
Miłych gości dziś witamy – na pasowanie zapraszmy
-powitanie rodziców
-powitanie panią dyrektor
3.POWITANIE PIOSENKĄ
Chodźmy wszyscy tu do koła
Pobawimy się wesoło
Chodźmy wszyscy tutaj wraz
Do zabawy nadszedł czas.
Prawa ręka, lewa ręka
Prawa noga , lewa noga
Cały tułów oraz głowa
Witamy was.
4.WIERSZ „JESTEM DŻY BYŁEM MAŁY”
Jestem duży byłem mały
Wróżki mnie zaczarowały
Jakie wróżki ? dobre wróżki
I urosły moje nóżki
I urosły moje ręce
Włosów też mam coraz więcej
Patrzcie jak urosłem cały
Chociaż byłem taki mały
5.WIERSZ „MAM 3- LATKA”
Mam trzy latka , trzy i pół
Sięgam bródką ponad stół
Mam fartuszek z muchomorkiem
Do przedszkola chodzę z workiem
Pantofelki co dzień zmieniam
Myję ręce do jedzenia
Zjadam wszystko z talerzyka
Tańczę kiedy gra muzyka
Umiem wierszyk o koteczku
O figlarnym koziołeczku
I o piesku co był w polu
Nauczyłem się w przedszkolu.
6. ZABAWA INSCENIZOWANA RUCHEM-„KOTKI DWA”
My jesteśmy kotki dwa, każdy z nas dwa uszka ma /x2
a-a-a- kotki dwa , każdy z nas dwa uszka ma.
My jesteśmy kotki dwa, każdy z nas dwa oczka ma /x2
a-a-a- kotki dwa , każdy z nas dwa oczka ma.
My jesteśmy kotki dwa każdy z nas wąsiki ma /x2
a-a-a- kotki dwa ,każdy z nas wąsiki ma.
My jesteśmy kotki dwa każdy z nas dwie łapki ma
a-a-a- każdy z nas dwie łapki ma
7.ZABAWA RUCHOWA Z PODKŁADEM MUZYCZNYM „DINOZAURY”
8.ZABAWA ILUSTROWANA RUCHEM Z PODKŁADEM MUZYCZNYM „CZARY – MARY”
Czary mary, czary mary uuu
Czary mary, czary mary uuu
Hokus pokus ksz
Hokus pokus ksz
Abra kadabra uuu
Abra kadabra uuu
9.„MISIE DWA”INSCENIZACJA PIOSENKI
Ty i ja , ty i ja, ty i ja
Misie szare , misie szare obydwa
I kochają się te misie
przytulają swoje pysie
misie szare, misie szare obydwa /x3
10. PIĘĆ PALUSZKÓW
Pięć paluszków rączka ma
Pięć paluszków rączka ma
Jedna robi pa, pa, pa.
Druga robi pa, pa, pa.
Nóżka tupie tup tup tup
Nóżka tupie tup tup tup
Jeden skok i drugi skok
Jeszcze na – dół chop, chop, chop
11. ZABAWA ILUSTROWNA RUCHEM „RĄCZKI DO GÓRY„
Rączki do góry
łapiemy chmury
W chmurach paluszkiem
robimy dziury
Obrót w koło
Jest wesoło
Nóżka stuka puk, puk, puk
Klasnę w rączki
Bardzo głośno
Tak że będzie huk
Kwiatki zrywam
więc się schylamy
i do koszyczka
wszystkie wkładamy.
Dzisiaj swoim występem udowodniliście że jesteście już dużymi dziećmi, więc nadszedł czas pasowania na przedszkolaka. Zapraszamy panią dyrektor, aby tak jak dobra wróżka zaczarowała was w prawdziwych Przedszkolaków z Przedszkola nr .
Dzieci słuchają przyrzeczenia
MY maluchy przyrzekamy
Być dzielnymi przedszkolakami
Co dzień rano mieć buzię roześmianą
Jeść kasze, pić mleko i nie oddalać się za daleko
Piżamę samemu zakładać
Nie płakać, nie szlochać i panie bardzo kochać
Dbać o sale i bawić się doskonale. /przyrzekamy/
Mamy również przyrzeczenie dla rodziców
My rodzice
Obiecuję zawsze mieć w pamięci
Ze moje dziecko jest unikalnym darem
Słuchać uważnie o czym mówi
I zawsze z nim rozmawiać
Pamiętać że każdy człowiek uczy się na błędach
Przytulić je
Cieszyć się jego dzieciństwem
docenić w dziecku to co w nim najlepsze/obiecujemy/
PANI DYREKTOR PASUJE NA PRZEDSZKOLAKA
Ten ołówek będzie znakiem- kto zostanie przedszkolakiem.