X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 12951
Przesłano:

Komunikacja asertywna - procedura asertywnej odmowy. Konspekt zajęć

KONSPEKT LEKCJI

Szkoła: Medyczna Szkoła Policealna
Kierunek: Technik Masażysta
Przedmiot: Podstawy Psychologii
Semestr II

1.Temat zajęć: Komunikacja asertywna – procedura asertywnej odmowy
2. Cel ogólny: wprowadzenie zagadnienia asertywnej komunikacji i nauczenie techniki asertywnej odmowy

3. Cele szczegółowe:
Uczeń potrafi:
- omówić pojęcie asertywnej komunikacji
- opisać procedurę asertywnej odmowy
- zastosować technikę asertywnej odmowy

4. Metody:
Wykład z elementami ćwiczeniowymi; dyskusja grupowa.

5. Środki dydaktyczne:
- prezentacja multimedialna
- materiały ćwiczeniowe (kartki z opisem przykładowych sytuacji)

6. Przebieg lekcji:
- sprawdzenie obecności

- podanie tematu i celu lekcji
Temat: Komunikacja asertywna – procedura asertywnej odmowy.
Cel lekcji: Przybliżenie zagadnienia asertywnej komunikacji oraz nauczenie techniki asertywnej odmowy

- wprowadzenie zagadnienia asertywnej komunikacji

- dyskusja grupowa na temat problemów z odmawianiem

- omówienie krok po kroku procedury asertywnej odmowy

- przeprowadzenie ćwiczenia:
a) uczniowie dobierają się w pary
b) losują kartki z opisem przykładowych sytuacji, w których istnieje konieczność odmówienie prośbie
c) uczniowie przygotowują i odgrywają na forum grupy w parach scenkę, w której jedna z osób ma za zadanie namawiać, a druga odmawiać zgodnie z procedurą asertywnej odmowy
d) omówienie odegranych scenek z uwzględnieniem ewentualnych trudności i korektą błędów

- podsumowanie lekcji

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.