Numer: 12745
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Styropianowe bomnki. Scenariusz zajęć z rodzicami

Prowadząca: mgr Beata Kręciewska
TEMATYKA ZAJĘĆ: Wesoła zabawa wokoło choinki
ILOŚĆ UCZESTNIKÓW: 35-40 osób
CEL OGLÓLNY:
Integrowanie otwartych osobowości dzieci i rodziców we wzajemnych interakcjach
CELE OPERACYJNE:
-dzieci i rodzice odczuwają radość ze wspólnej zabawy
-dzieci szują się swobodnie i bezpieczni podczas wykonywania ćwiczeń w większej grupie
-dzieci i rodzice twórczo wykonują postawione przed nimi zadania
-dzieci doskonalą umiej. współdziałania w grupie i mniejszych zespołach
-dzieci potrafią na dłuższy czas skupić uwagę na wykonywanym zadaniu.
FORMA PRACY: indywidualna/ grupowa/ małe zespoły
METODY:
-aktywizująca
-praktycznego działania
-niedokończone zdania (metoda twórczego myślenia)
-burzy mózgów (metody dyskusyjne)

PRZEBIEG ZAJĘĆ:
I. WSTĘP
a)Przywitanie gości
b)Przedstawienie pomocy nauczyciela oraz wolontariuszki
c)Prośba o przedstawienie się wszystkich uczestników

II.ZAJĘCIA WŁAŚCIWE:
CZĘŚĆ RUCHOWA
a)"Zabawa na powitanie"
Wszyscy siedzą/stoją w kręgu i przekazują sobie kule zaczynając zdanie:
Mam na imię X, jestem mamą/tatą X, Lubię zimę za..."
Staramy się nie powtarzać pomysłów przedmówców.
b)"Znajdź mnie"
Dzielimy grupę na dwa mniejsze zespoły, dzieci dostają po jednym instrumencie (instrumenty są różne).
Każde z dzieci musi zaprezentować melodię wg własnego pomysłu przy użyciu danego intrumentu.
Zadaniem rodzica jest odnaleźć swoje dziecko idąc w końca sali wsłuchując się w przypisany mu dźwięk.
c)"Figurki" przy piosence "Jingle bells"
Dzieci i rodzice tańczą/swobodnie poruszają się po sali w rytm muzyki. Kiedy muzyka cichnie muszą się
zatrzymać przybierając wymyśloną przez siebie figurkę.
d)"Kule na spadochronie czyli Burza gradowa"
Wszyscy trzymają chustę animacyjną, zadaniem grupy jest podrzucać jak najwyżej kule styropianowe tak,
aby żadna z nich nie wypadła.
e)"Bilard śnieżny"
Zadanie odwrotne do poprzedniego wymagające większej dokładności i współpracy grupy. Zadanie polega
na skierowaniu kul do otworu pośrodku chusty.
CZĘŚĆ PLASTYCZNA
a)Podawanie własnych propozycji zdobienia styropianowych bombek.
b)Praca indywidualna bądź w małych zespołach z rodzicami- zdobienie styropianowych bombek dowolną metodą i techniką.

III.ZAJĘCIA KOŃCOWE:
a)Wystawa wszystkich prac i nagrodzenie każdej bombki brawami.
b)Podziękowanie za wspólną zabawę.
c)Pożegnanie uczestników zajęć.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.