X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 1262
Przesłano:

Konspekt lekcji wychowawczej: "Tolerancja i jej granice"

1. Cele lekcji:

UCZEŃ
• rozumie pojęcie tolerancji;
• ma świadomość dużej wagi postaw tolerancyjnych w społeczeństwie;
• ma świadomość istnienia granic tolerancji;
• zna postawy i zachowania, wobec których nie można być tolerancyjnym;
• podaje przykłady z życia szkolnego tolerancji i nietolerancji.

2. Czas trwania zajęć: 45 min.

3. Metody pracy:
• łańcuch skojarzeń;
• praca w grupach, burza mózgów;
• dyskusja.

4. Forma pracy: zbiorowa.

5. Materiały i środki dydaktyczne:

• słowniki (języka polskiego i wyrazów obcych );
• arkusze papieru;
• mazaki;
• zestaw zadań.


6. Przebieg lekcji:

1. wprowadzenie:
- określenie „tolerancji” metodą łańcucha skojarzeń,
- podanie określeń słowa „tolerancja” ze słowników;

2. podział klasy na grupy i przydział zadań dla grup;

3. praca w grupach:
- burza mózgów,
- zapis pomysłów na arkuszach papieru;

4. prezentacja wyników pracy grupowej na forum klasy, dyskusja;

5. podsumowanie.


Załącznik do konspektu - ZESTAW ZADAŃ:

1. Określcie:
wobec jakich osób,
wobec jakich zachowań,
w jakich sytuacjach powinniśmy być tolerancyjni?

2. Podajcie przykłady:
jakie są skutki,
jakie są następstwa braku tolerancji?

3. Podajcie przykłady:

w jakich sytuacjach,

wobec jakich postaw,

wobec jakich zachowań nie może być mowy o tolerancji? (granice tolerancji)


4. Podajcie przykłady z życia szkolnego :

- okazywania tolerancji,

- braku tolerancji.




5. Podajcie przykłady granic tolerancji w szkole:

(czyli) czego nie można tolerować w szkole?

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.