X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 12368
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Koty i kotki - scenariusz zajęć

Grupa wiekowa: 3 – latki
Temat kompleksowy: KOTY I KOTKI
Temat zajęć: Różne rodzaje kotów.

Cele ogólne:
- poznajemy rodzaje i rasy kotów, omawiamy wygląd zewnętrzny kota

Cele szczegółowe – dziecko:
- używa pojęcia: kot, kocica, kocięta
- pozna koty egzotyczne
- pozna podwójne znaczenie słowa „kotki”
- zaśpiewa piosenkę „Kotek Puszek”
- słucha bajki czytanej przez nauczyciela
- wyklei kolorowym papierem kontur kota

Metody: czynna, oglądowa, słowna

Formy: indywidualna, zbiorowa, grupowa

Pomoce: duży plakat z konturem kota i lwa, kawałki kolorowej bibuły czarnej, żółtej i brązowej, ilustracje przedstawiające różne gatunki kotów oraz zwierząt, klej

Przebieg zajęć:

1. Gimnastyka poranna. Ćwiczenia z woreczkami gimnastycznymi, ćwiczenia ruchowe przy muzyce i tamburynie.

2. Zabawa słuchowa „Czyj to głos?”. Rozpoznawanie głosów zwierząt hodowanych nagranych na płycie CD. Odszukiwanie obrazka przedstawiającego je i nazywanie.

3. Słuchanie bajki „Kot w butach.” Rozmowa na temat bajki. Wypowiedzi na temat kotów żyjących w naszym otoczeniu. Czy wyglądają one jak kot z bajki?

4. Na podstawie ilustracji omawiamy wygląd różnych gatunków kotów oraz ich wygląd. Zapoznajemy się z pojęciami: kot, kocica, kocięta.

5. Na podstawie książek i encyklopedii dla dzieci poznajemy rodzaje kotów: lew, tygrys, pantera.

6. Słuchanie piosenki pt. „Kotek puszek.” Nauka piosenki.

1. Kotek Puszek z czarną łapką
Dziś w przedszkolu był z Agatką.
A z kieszeni u fartuszka
Wyglądały małe uszka.

2. Nagle ruszył się fartuszek
Na podłogę skoczył Puszek.
Teraz kotku będziesz z nami,
My już ciebie nie oddamy.

7. Wykonanie pracy plastycznej. Nauczyciel dzieli dzieci na dwie grupy. Jedna grupa otrzymuje na dużym arkuszu kontur kota a druga lwa. Wyklejanie kolorową bibułą zwierząt.

8. Sprzątanie sali i wystawa prac plastycznych.

9. Ćwiczenia ortofoniczne „Jak miauczą koty małe i duże?” Naśladowanie głosem cienkim miauczenia małych kotów, a głosem grubym dużych kotów. Ćwiczenie mięśni narządów mowy na zgłoskach: miau, miał.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.