Numer: 12128
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Siła wiatru

KONSPEKT ZAJĘĆ
GRUPA: 3, 4 - latki

TEMATYKA KOMPLEKSOWA: PRZYJACIELE NATURY
TEMAT ZAJĘĆ: Siła wiatru

CEL OGÓLNY:
• Zapoznanie z terminem energii odnawialnej na przykładzie wiatru.

CELE OPERACYJNE:
Dziecko:
-zna i potrafi opisać postać Solarka
- zna zadania wykonywane przez Solarka
- obserwuje gałęzie drzew poruszane przez wiatr
- wypowiada się swobodnie na dany temat
-wie czym jest wiatr
-podaje przykłady oddziaływania wiatru na przyrodę
-wie, ze wiatr potrafi być niebezpieczny
-wymienia odnawiane źródła energii
-posługuje się w sposób prawidłowy terminem „energia odnawialna”
-wie jak wiatr „przeradza” się w energie
-wykonuje z pomocą nauczyciela mały wiatrak

METODY PRACY:
• pokaz
• słowna
• czynna
ŚRODKI DYDAKTYCZNE:
• obrazki związane z wiatrem oraz energią odnawialną
• portret Solarka
• szablon wiatraczka
• farby plakatowe
• patyczki
• pineski
• blok techniczny

PRZEBIEG ZAJĘĆ:
1. Przywitanie piosenka „Dzień dobry witam was”
2. Przypomnienie dzieciom postaci Solarka. Pyta dzieci o zadania, które Solarek ma do wykonania
3. Wyjście na spacer –obserwacja gałęzi drzew, którymi porusza wiatr. Nauczyciel rozmawia z dziećmi o tym, czym jest wiatr. Podaje przykłady oddziaływania wiatru na przyrodę. Opowiada dzieciom o tym, jak wiatr wpływa na życie ludzi – że może być niebezpieczny, ale może także służyć człowiekowi.
4. Po powrocie do sali nauczyciel zapoznaje dzieci z terminem energii odnawialnej na przykładzie wiatru.
5. Nauczyciel przedstawia dzieciom źródła, które mogą nam dostarczać energii. Nauczyciel przypomina dzieciom o potężnych wiatrakach napędzanych przez wiatr, dzięki którym możemy otrzymywać energię. Prezentuje dzieciom obrazki związane z tematem.
6. Zajęcia plastyczne – wykonywanie wiatraczka.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.