Scenariusz szkolnych walentynek
Cele:
Budzenie zainteresowania zwyczajami krajów anglosaskich
Integracja młodzieży szkolnej
Umacnianie więzów przyjaźni i rozwijanie umiejętności okazywania uczuć
Rozwijanie kreatywności uczniów
Przebieg imprezy
I. Rozpoczęcie imprezy
Prowadząca I: Witam wszystkich bardzo serdecznie na dzisiejszym apelu. Zapewne już wiecie z jakiej okazji tu się zebraliśmy. Gdyby jednak ktoś nie wiedział zapraszamy kolegę Marcina , który dumnie dźwiga napis...(wszyscy skandują walentynki, chłopiec kilkakrotnie przemierza sale trzymając w ręku napis ). Walentynki wypadają 14 lutego,my, z powodu ferii będziemy je dziś obchodzili. Posłuchajcie skąd wziął się ten miły zwyczaj. Opowie wam o nim Przedstawicielka SU.
Przewodnicząca Samorządu szkolnego:
- Czy wiecie dlaczego dzień zakochanych zwany jest walentynkami? Nazwa ta pochodzi od patrona zakochanych i chorych -Świętego Walentego, który właśnie 14 lutego napisał anonimowy list do przyjaciół i podpisał go "od Twojego Walentego". Jest także legenda, która głosi, że właśnie tego dnia ptaki dobierają się w pary. W naszych czasach obchodzimy Walentynki wysyłając anonimowe kartki lub wręczając drobne upominki tym, których kochamy. Tradycje walentynkowe przyszły do nas z zagranicy. Dawniej w Polsce obchodzono tzw. Kaziuki lub ....
Prowadząca I;
W związku z walentynkami czeka was mnóstwo niespodzianek i atrakcji. Na początek prosimy wszystkich o uwagę. Mamy już wyniki konkursu na najsympatyczniejszą dziewczynę i najsympatyczniejszego chłopca w szkole.
Prowadząca 2
Najsympatyczniejszym chłopakiem w szkole jest ................................, otrzymał.............głosów.
: najsympatyczniejsza dziewczyna, otrzymała.........głosów i jest nią ......................................
Laureaci konkursu otrzymują gromkie brawa oraz zwolnienie od pytania w dniu jutrzejszym.
Kolejnym konkursem ,którego wyniki przedstawimy jest konkurs na najpiękniejszą kartkę walentynkową.
Oto zwycięzcy:.............................
Moi mili to nie koniec atrakcji. O miłości powiedziano wiele słów ,pisano wiersze ,śpiewano piosenki. Dlatego zapraszamy was do wysłuchania wierszy wykonywanych przez waszych reprezentantów. Panie X, Y, Z poprowadzą teraz konkurs recytatorki pod hasłem ,,Strofy dla ciebie...” zmaganiom konkursowym będzie towarzyszyło odczytywanie poczty walentynkowej, którą zebrał od was samorząd uczniowski.
Zanim jednak zaprezentują się nam uczniowie będziecie mieli niepowtarzalną okazję wysłuchać recytacji niespodzianki (dwoje nauczycieli recytuje)
Wiersz pt. „Żaba i ogórek”
Teraz już oddaje głos prowadzącym konkurs .
II przeprowadzenie konkursu recytatorskiego ,,Strofy dla ciebie”
Kolejno przeplatają się tury konkursu oraz wręczanie poczty walentynkowej.
Szkoła Podstawowa
-poczta walentynkowa +piosenka
Gimnazjum
-poczta walentynkowa +piosenka
Szkoła zawodowa
--poczta walentynkowa +piosenka
Po zakończeniu konkursu jury udaje się na naradę
III konkursy i zabawy
Prowadząca 1
Szanowne jury konkursu udało się na naradę a my kontynuujemy zabawę.
Czy pamiętacie co dziś świętujemy?
Przez scenę przechodzi chłopiec z napisem ,,WALENTYNKI” uczniowie skandują .
Poproszę teraz chętne do udziału w zabawie pary. Mają to być chłopiec i dziewczynka każdego pionu edukacji
2 z kl.I-III, para z kl.IV-VI ,jedna para z gimnazjum i szkoły zawodowej.
Najlepiej , aby pary zgłosiły się same.
1. Konkurs dla uczniów I-III
Uczniowie mają za zadanie ułożyć na tablicy serce z pociętych puzzli.
2.Konkurs dla uczniów kl.I-IV
Uczniowie układają wyrazy z sylab wpisanych polówki serc.
3.Konkurs dla gimnazjalistów
a. Dziewczynka ma za zadanie zawiązać chłopcu krawat.
b. Chłopiec musi uczesać swoją koleżankę
4.Konkurs dla klas zawodowych i przysposabiających do pracy
Obie pary tańczą w takt muzyki.
Nagrodami w konkursie są lizaki
IV. Rozstrzygnięcie konkursu recytatorskiego
V. Podsumowanie imprezy- poczęstunek w postaci pączka „z racji tłustego czwartku.