X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 12101
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Zapoznanie z rodzajami lalek oraz sposobem poruszania nimi podczas zabawy w teatr

Scenariusz zajęć z zakresu edukacji teatralnej w grupie "Biedronki"

Cele ogólne:
Rozwijanie umiejętności prawidłowego zachowania się podczas przedstawienia.

Cele operacyjne:
Dziecko wie, jak należy zachować się w teatrze.
Dziecko potrafi operować lalkami teatralnymi.
Dziecko przestrzega reguł i norm społecznych – oczekuje na swoją kolejkę w zabawie.

Środki dydaktyczne:
teatrzyk, pacynka "skarpetkowa", dzwonek, papierowe bilety, pacynki zwierzątek, cukierek, malutka zabawka dla misia, pacynka, marionetka, kukiełka, ilustracje + podpisy (marionetka, pacynka, kukiełka, jawajka), szablon lalki, papierowe ubrania dla lalek, patyki szaszłykowe

Przebieg zajęcia:

1. Zaproszenie do teatrzyku przez skarpetkową pacynkę. Przypomnienie zasad zachowania się w teatrze.

2. Odszukanie miejsc na widowni – porównywanie numerów na biletach i krzesełkach.

3. Krótka inscenizacja z wykorzystaniem pacynek pt. Przyjaciele misia

4. Rozmowa z dziećmi nt. rodzajów lalek teatralnych, nazywanie poszczególnych lalek

5. Próby manipulowania lalkami teatralnymi przez dzieci, przedstawianie krótkich historyjek przez dzieci, mowa dialogowa na podany temat.

6. Wykonanie własnej lalki do wykorzystania w teatrzyku. Kolorowanie sylwet lalek, przyklejanie im ubrań, mocowanie lalki do patyczka.

7. Ewaluacja. Nauczyciel prosi dzieci, aby podały mu poszczególne rodzaje lalek teatralnych.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.