X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 12066
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Studniówka Misiów - scenariusz integracyjnej imprezy grupowej

Grupa: Dzieci z grupy Misie: 5 – 6 latki.
Opracowanie i prowadzenie: M. Ściślak , K. Plachetka.

Cele ogólne:
- Uczestniczenie w tańcach integracyjnych, pląsach przy muzyce;
- Kształtowanie estetyki ruchu i poczucia rytmu do muzyki;
- Zacieśnianie kontaktów interpersonalnych z grupą poprzez wspólny udział w zabawie zorganizowanej;
- Rozwijanie mowy i wyobraźni;
- Rozwijanie swobodnej ekspresji tanecznej i ruchowej do muzyki;
- Przyswajanie nawyku kulturalnego zachowania się.

Literatura: Materiały warsztatowe: „ASM wg B. Strauss, Pedagogika zabawy, Muzyczne niespodzianki na różne okazje” z płytami; „Wychowanie w Przedszkolu nr10/1997, pomysły własne zabaw, płyta „Przeboje dla dzieci i dorosłych”


Przebieg uroczystości:

I. Wejście do dużej sali przy dźwiękach poloneza (CD nr17/18 Klanza1)

II. Powitanie dzieci przez nauczycielki na ostatnim balu przedszkolnym, podarowanie dzieciom bibułkowych różyczek, przyklejenie ich do bluzeczek.

III. „Jesteśmy wszyscy razem” – powitanie zabawą integracyjną powitalną wg B. Formy i M. Galbas ( CD nr1/2 „Muzyczne niespodzianki na różne okazje”).

IV. „Moja para do tańca”- losowanie emblematów, zaproszenie osoby mającej taki sam do wspólnego tańca i dowolny taniec w parze do muzyki (CD nr 16 „Bal Arlekina” „Przeboje dla dzieci i dorosłych”).

V. „Zwariowane wycieraczki”- zabawa integracyjna taneczno – ruchowa, wymyślanie kolejno różnych ruchów do zmieniającej się muzyki (CD nr 27 Klanza).

VI. „Zamkowe wieże”- konkurs indywidualny, kto w ciągu 1min. Ułoży wyższą wieżę z kubków po actimelu.

VII. „Szumi las” – zabawa przy muzyce wg B. Formy, M. Galbas (CD nr20/21 „Muzyczne...”)

VIII. Swobodne tańce do muzyki dziecięcej i rozrywkowej.

IX. „Domek dla mojego przyjaciela”- konkurs zespołowy, który zespół szybciej zbuduje budę dla psa ze 100 plastikowych nakrętek.

X. Swobodna ekspresja taneczna do muzyki j.w.

XI. „Tańce, które znamy”- przypomnienie wybranych przez dzieci tańców poznanych w przedszkolu, np.: „Meksykańska Fiesta” (CD nr3 „Tańce i zabawy z bliska i z daleka”); „Oh, swallow” (CD nr1/2 „ASM2”); „Zimowa poleczka”(CD nr22”ABC zabawy muzyczne 5latków”); „Polka Italiano” (CD nr8 „ASM1”); „Zabawa z woreczkami” (CD nr12 „ASM 1”).

XII. „Co należy do kogo?”- odgadywanie spośród położonych przedmiotów, który z nich należy do kogo (spinki, gumki, opaski, kapcie, itp.)

XIII. „Tratwa ratunkowa”- zabawa muzyczno-ruchowa, swobodny taniec do muzyki, na przerwę w grze, wszystkie dzieci muszą zmieścić się na rozłożonym na podłodze kartonie. Kto nie zdąży lub spadnie, odpada z gry. (wg W. Sherborne)

XIV. „Balowe wstążki”- konkurs indywidualny, kto szybciej zwinie w rulonik wstążkę zrobioną ze sklejonej gazety.

XV. Swobodna ekspresja taneczna do muzyki.

XVI. „Czarodziejskie szufladki”- zabawa rozwijająca swobodną ekspresję ruchową, słowną i wyobraźnię (wg C. Freineta). Losowanie szufladek, zaglądanie do środka, opis słowny obrazka, pozostali muszą odgadnąć, co osoba ma w środku (np.: zwierzęta, zabawki, przedmioty do higieny i inne...)

XVII. Pożegnanie zabawą „Koniki” (CD nr25 „Muzyczne...”)

XVIII. Podziękowanie dzieciom za wspólną zabawę, wręczenie lizaków i niespodzianek.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.