X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 12010
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Bajki, bajeczki - konspekt dla dzieci 5-letnich

Prowadząca: mgr Gabriela Cieślik
Grupa wiekowa: 5- latki

Obszary edukacyjne:
• Wspomaganie rozwoju mowy (3.1;3.2)
• Wychowanie przez sztukę- muzyka i śpiew, pląsy i taniec (8.1)
• Wychowanie przez sztukę – dziecko widzem i aktorem(7.2)
• Kształtowanie gotowości do nauki czytania i pisania (14.2;14.5)

Temat: BAJKI, BAJECZKI- przypomnienie i utrwalenie poznanych bajek Kopciuszek, Rzepka, Calineczka, Jaś i Małgosia.

CELE DYDAKTYCZNE:
• utrwalenie znajomości bajek,
• stwarzanie warunków do różnorodnej aktywności dzieci w toku realizacji zadań stawianych przez nauczycielkę.

CELE OPERACYJNE:
• odpowiada na zadawane zagadki i pytania związane z bajkami
• dobiera prawidłowe obrazki
• aktywnie uczestniczy w zabawie
• współpracuje w grupie
• układa bajkowe puzzle.

METODY PRACY:
• Eksponująca: dobór zabaw wyzwalających radość
• Podająca: komentarz słowny aktywizujący działalność dzieci
• Problemowa: realizacja zadań i poleceń nastawionych na osiągnięcie zamierzonego celu.

FORMY PRACY:
zbiorowa,
grupowa.

ŚRODKI DYDAKTYCZNE:
koperty z zestawami zagadek, ilustracje bajek, sylwety postaci
z bajek, obrazki różniące się szczegółami, płyta CD z nagraniem: ,,Baju, bajeczko” i ,,Jak to dobrze”


PRZEBIEG:
1. Powitanie piosenką Baju, bajeczko- krótka rozmowa n/t poznanych bliżej w tym roku szk. bajek.
2. Rozwiązywanie zagadek literackich, których odpowiedzią są tytuły bajek, o których będzie mowa na dzisiejszym zajęciu ( Kopciuszek, Rzepka, Calineczka, Jaś i Małgosia).
3. Podział na 4 zespoły i zachęcenie do samodzielnego wykonania poleceń mających na celu przybliżenie danej bajki.
I. zespół: Kopciuszek: polecenie 1-wsze dzieci pomagają wróżce wybrać odpowiednią garderobę na bal, polecenie 2-gie dobierają Kopciuszkowi odpowiednią sukienkę zgodnie z jej bielizną;
II. zespół: Rzepka: polecenie należy wstawić odpowiednie sylwety w brakujące miejsca, aby treść wierszyka była prawidłowa;
III. zespół: Calineczka: polecenie 1-wsze ponumerować obrazki wg kolejności wydarzeń w bajce i ułożyć historyjkę w odpowiedniej kolejności, polecenie 2-gie układanie puzzli i sprawdzenie prawidłowości z wzorem;
IV. zespół: Jaś i Małgosia: polecenie I- wsze czym oprócz wielkości różnią się 2 obrazki przedstawiające scenkę z bajki,2- gie polecenie gdzie trafią dzieci jeśli wybiorą określoną dróżkę (las, domek taty, chatka Baba Jagi).
4. Powrót z Krainy bajek przy muzyce z płyty CD ,,Jak to dobrze” i wręczenie dzieciom za dobrze wykonane ćwiczenia słodkich prezentów z kufra Baba Jagi.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.