X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 12008
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Co możemy zobaczyć w lesie - konspekt dla dzieci 5-letnich

KONSPEKT ZAJĘCIA DYDAKTYCZNO-WYCHOWAWCZEGO

PROWADZĄCA: Gabriela Cieślik
GRUPA WIEKOWA:5-latki

Obszary edukacyjne:
• Wychowanie dla poszanowania roślin i zwierząt (12.1;12.3)
• Wspomaganie rozwoju mowy (3.1;3.3)
• Kształtowanie gotowości do nauki czytania i pisania 14.6)
• Wychowanie przez sztukę- różne formy plastyczne (9.2)
• Wychowanie zdrowotne i kształtowanie sprawności fizycznej (5.4)

Temat: CO MOŻEMY ZOBACZYĆ W LESIE -rozwiązywanie zagadek, przypomnienie zasad zachowania się w lesie, wykonanie albumu.

CELE DYDAKTYCZNE:
- utrwalenie nazw zwierząt żyjących w lesie
- kształcenie myślenia i wyobraźni podczas rozwiązywania zagadek
- rozwijanie ekspresji plastycznej

CELE OPERACYJNE:
- zna zwierzęta żyjące w lesie,
- potrafi rytmicznie wypowiedzieć, wystukać i podzielić na sylaby nazwy zwierząt,
- wie jak należy zachować się w lesie,
- prawidłowo posługuje się nożyczkami

METODY:
• słowne: słuchanie zagadek, piosenki, rozmowa, słowne podanie instrukcji, poleceń
• czynne: aktywność dziecka, zadania stawiane do realizacji
• oglądowa: pokaz .

FORMY:
• zajęcie prowadzone z całą grupą
• praca w zespołach
• praca indywidualna

POMOCE I ŚRODKI DYDAKTYCZNE:
obrazki zwierząt, koperty z zagadkami, puzzle zwierząt, obrazki lasu namalowane przez dzieci, obrazki zwierząt do wycięcia, nożyczki, kleje, kredki do kolorowania zwierząt

PRZEBIEG:
1. Powitanie piosenką ,,A TO JEŻ” -rozmowa z dziećmi n/t właściwego zachowania się w lesie.
2. Rozwiązywanie zagadek literackich, których odpowiedzią będą nazwy różnych zwierząt-wskazywanie ich na obrazkach.
3. Rytmiczne wypowiadanie, wystukiwanie, wyklaskiwanie na sylaby nazw zwierząt.
4. Układanie w zespołach obrazków leśnych zwierząt(pociętych na kilka części)i nazywanie ich.
5. Zabawa ruchowa ,,Zwierzęta w lesie” -zabawa naśladowcza.
6. Praca przy stolikach: wycinanie obrazków leśnych zwierząt i naklejanie na wcześniej namalowanych przez dzieci obrazków lasu, kolorowanie zwierząt zgodnie z kolorem ich sierści.
7. Składanie wykonanych kartek w album i zatytułowanie go ,,ZWIERZĘTA LEŚNE” i odłożenie go do,, kącika przyrody”.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.