X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 11734
Przesłano:

Pora roku - zima, odzież zimowa. Konspekt zajęć klasy I. dla uczniów z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym lub znacznym i z niepełnosprawnością sprzężoną

Konspekt zajęć

Temat tygodniowy- pora roku- Zima, odzież zimowa
Rodzaj zajęć- zajęcia zintegrowane
Klasa- I dla uczniów upośledzonych umysłowo w stopniu umiarkowanym lub znacznym i z niepełnosprawnością sprzężoną
Data- 14.01.2011 r.
Czas- 45 minut
Prowadzący zajęcia- Martina Baczyńska
Forma- indywidualna w grupie
Środki wykorzystane podczas zajęć- obrazki kolorowe, obrazki konturowe, karty z ćwiczeniami grafomotorycznymi, koszyki, worki, pudełka, pisaki, naklejki, odzież ( np. skarpetki, rajstopy, czapki), drewniana układanka.

Cel główny związany z tematem tygodniowym
- Uczeń zna podstawowe elementy odzieży zimowej.
Cel główny zajęć
- utrwalenie umiejętności rozpoznawania elementów odzieży zimowej;
- utrwalenie umiejętności rozpoznawania koloru czerwonego i żółtego;
- generalizowanie umiejętności rozpoznawania elementów odzieży zimowej i nazywanie;
- komunikowanie się poprzez metody komunikacji wspierającej;

Cele szczegółowe zajęć
1. Doskonalenie umiejętności dopasowywania i sortowania odzieży (w różnych kombinacjach).
2. Doskonalenie umiejętności rozpoznawania koloru czerwonego i żółtego.
3. Rozwijanie umiejętności grafomotorycznych.
4. Rozwijanie umiejętności spostrzegania szczegółu w całości
5. Doskonalenie sprawności manualnych.
6. Doskonalenie koordynacji wzrokowo- manualnej.
7. Doskonalenie umiejętności przeliczania w zakresie 2.
8. Doskonalenie umiejętności łączenia w pary.

Przebieg zajęć-

Zadania w odniesieniu do celów szczegółowych:

Ad.1.
Dopasowywanie
- obrazki identyczne;
- obrazki nieidentyczne;
- konkret/ konkret;
- konkret/ obrazek;
Segregowanie
- segregowanie do koszyków odzieży np. kosz z czapkami, kosz z rękawiczkami;
Ad.2.
Układanie rytmów z dwóch kolorów- klocki; nawlekanie z podanym wzorem oraz przy instrukcji słownej.
Ad.3.
Pisanie po śladzie- łączenie kropek i utworzenie obrazka, wypełnianie konturu kolorem.
Ad.4.
Zadania z użyciem poleceń: daj, pokaż czerwony, żółty.; inne polecenia przynieś, pokoloruj (szczegóły w materiale obrazkowym na stole oraz w konkretach w otoczeniu).
W ramach powyższych ćwiczeń Uczniowie będą generalizować znajomość koloru czerwonego i żółtego w obrębie sali lekcyjnej.
Ad.5.
Zadania- wklejanie obrazków odzieży zimowej (czapka, szalik, rękawiczki) do zeszytu, podpisywanie- pisanie po śladzie.
Ad.6.
Zadania- układanie obrazka w całość, składanie drewnianej układanki- dopasowywanie.
Ad.7.
Przy okazji wykonywania innych zadań Uczniowie otrzymają polecenia przeliczenia 2-3 elementów (lub wskazania za pomocą piktogramu ilości 1 lub 2 elementów).
Ad.8.
Łączenie w pary elementów identycznych np. skarpetki.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.