Numer: 11681
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Kosmiczne zabawy

Konspekt zajęcia przeprowadzonego w dniu 10. 02. 2011r.
w grupie VI- Integracyjnej dzieci 3 i 4 letnie
przez mgr Kamilę Rzeźniczak

Temat: ,,Kosmiczne Zabawy”- rozwijanie zainteresowań muzycznych.

Cele:
- zgodnie uczestniczy we wspólnych zabawach,
- poprawnie używa instrumentów muzycznych (grzechotek),
- przestrzega obowiązujących podczas zabaw norm i reguł,
- indywidualnie interpretuje utwór muzyczny,
- rysuje w rytm muzyki,
- wydziera ciekawe kształty,
- nakleja,
- domalowuje elementy,
Forma: z całą grupą,
Metoda: praktycznego działania, zadaniowa,
Środki dydaktyczne: ilustracje pojazdów kosmicznych, planet; nagrania CD: piosenka na powitanie, muzyka do zabaw; instrumenty muzyczne - grzechotki wykonane z butelek po aktimelu; gazety; papierowe gwiazdki i księżyce; pastele suche; taśma malarska; blok rysunkowy; brystol; mazaki; klej; makieta rakiety z kartonowych pudełek wykonana przez n-la,

Przebieg zajęcia:

1. Powitanie: piosenka ,,Wszyscy są, witam was”.
2. Oglądanie ilustracji przedstawiających pojazdy kosmiczne, planety itp. Oglądanie makiety rakiety kosmicznej z kartonowych pudełek wykonanej przez n-la.
3. Zabawa orientacyjno-porządkowa: ,,statki kosmiczne”. Dzieci poruszają się przy muzyce w dowolnych kierunkach naśladując statki kosmiczne. Podczas przerwy w muzyce dzieci lądują przykucając na nieznanej planecie (rozłożone na podłodze gazety).
4. Ćwiczenia słuchowe i artykulacyjne. Krótka rozmowa na temat istot mieszkających na innych planetach. Zabawa ,,Język kosmity”- dzieci próbują naśladować odgłosy wydawane przez ,,kosmitów” na podst. dźwięków z nagrania CD.
5. Zabawa ,,Gwiazdki i Księżyce”. Podział dzieci na dwie grupy, każde dziecko otrzymuje grzechotkę wykonaną z butelek po aktimelu oraz papierowy symbol gwiazdki lub księżyca. Dzieci stoją w rozsypce. Na sygnał ,,gwiazdki” dzieci z gwiazdkami poruszają się w dowolnych kierunkach i potrząsają grzechotkami. Na sygnał ,,księżyce”, gwiazdki zastygają w miejscu a księżyce poruszają się i grzechoczą.
6. Zaproszenie dzieci do wykonania pracy plastycznej przy muzyce. Dzieci rysują pastelami w rytm muzyki, muzyka stop, dzieci przesuwają się o jedno miejsce. Zabawa trwa dopóki dzieci nie wrócą na swoje miejsce.
7. Przerywnik muzyczny: piosenka pt. ,,Ufoludki”.
8. Wspólne wykonanie ,,przestrzeni kosmicznej” z pomalowanych kartek. Dzieci wydzierają dowolny kształt, naklejają go na brystol oraz domalowują części tak, aby utworzyć kompozycję.
9. Podsumowanie zajęcia.
10. Ewaluacja: dzieci, którym podobało się zajęcie wybierają żółtą buźkę z uśmiechem, te którym nie podobało się - czarną kropkę.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.