SCENARIUSZ BALU ZWIERZĄT
Grupa: 3-4 latki
Prowadzące: Monika Iwańska
Daria Andrzejewska- Rudomina
Cele:
- wytworzenie pogodnego i radosnego nastroju;
- doświadczenie przyjemności wcielania się w różne postacie;
- integrowanie się dzieci i z różnych grup podczas wspólnych zabaw i tańców;-
- doświadczanie przyjemnych doznań wynikających z udziału we wspólnych zabawach i konkursach;
- rozwijanie twórczej aktywności dzieci
- pobudzenie otwartości i spontaniczności w wyrażaniu własnych myśli, pomysłów i emocji
Metody:
- Swobodnej ekspresji
- Zadań inspirujących,
- Słowna – rozmowa,objaśnienia
PRZEBIEG BALU:
1.Przywitanie dzieci.
- nauczyciel zaprasza dzieci do zabawy;
„Witają się różne części ciała” ( podając dłonie, palce , stykając się kolanami)
2. Piosenka: Arka Noego – piosenka przewodnia
- powtarzamy kilka razy
„ Tu idą krokodyle
I hipopotamy, dwa malutkie wężyki
I królewski orzeł
I kot, i mysz
I bardzo duży słoń
Dlaczego jeszcze nie ma dwóch nosorożców
Laj, Laj.......
3. Pokaz mody: Król i królowa zwierzaków
4. Rozwiązywanie zagadek zgodnie z tematyką balu
5. Puzzle obrazkowe- dzieci w grupach układają puzzle
6. Zabawa „ Zaczarowany las”- wykorzystująca metody ruchu rozwijającego
7.Wiersz I. Salach "U lekarza"- dzieci naśladują głosy zwierząt
„ W korytarzu dziś pacjenci są nerwowi i przejęci
kotek piszczy: miau, miau, miau
piesek szczeka: hau, hau, hau
gąska gęga: gę,gę,gę przeziębiłam się.
Koza beczy: beee bo lekarstwo chce
Kaczka kwacze: kwa,kwa,kwa bo gorączkę ma
Ryczy krowa: mu,mu,mu
też nie jestem zdrowa
Na to świnka kwi, kwi, kwi
Pewnie to anginka
W poczekalni u lekarza
ruch ogromny, to się zdarza
Zapiał kogut : kukuryku
Nie chcę słuchać tego krzyku
8. Zagadki słuchowe: „Jakie słyszę zwierzę” - rozpoznawanie głosów wybranych zwierząt.
9. Praca plastyczna w grupach: ”Portret kota" ( wykorzystanie szablonów )
10.Taniec zwierzątek na gazecie
11.Spacer psów – dzieci w parach – jedno dziecko jest pieskiem drugie panem. Zamiana ról
12. Wiersz: „W chlewiku mieszka świnka” - dzieci dokańczają:kwi, kwa, kra, hau
13. Odśpiewanie piosenki „ Niedźwiadek „
14. Zagadki rysunkowe „ Mieszkańcy naszych lasów”
- na tablicy przypięte rysunki różnych dziwnych zwierząt. Ochotnicy wyszukują z sylwet tych zwierząt leśnych,które uwikłały się w dziwnych zwierzątkach
15. Zakończenie balu.
Podziękowanie za uczestniczenie w zabawach.
Wywieszenie prac plastycznych na domkach