X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 11307
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Pada, pada deszczyk pada - opracowanie wzoru z wykorzystaniem Metody Dobrego Startu

Scenariusz zajęcia z wykorzystaniem Metody Dobrego Startu
Grupa: 4 – latki
Prowadząca:
Małgorzata Latos
Temat zajęcia:
Opracowanie wzoru do piosenki „Pada, pada deszczyk pada”.

Cele:
- czerpie radość z działania,
- odtwarza rytm piosenki oburącz, palcami, pięścią,
- dzieli wyrazy na sylaby,
- postępuje zgodnie ze wskazówkami,
- śpiewa piosenkę,

Metody: Metoda Dobrego Startu, zabawowa, zadań stawianych do wykonania, ćwiczeń utrwalających, słowna
Formy: indywidualna, zbiorowa,
Pomoce: płyta CD z nagraniem deszczu i wiatru, „Deszczowa mruczanka” ze zbioru „Zaśpiewaj mi tato” wyd. Harmonia, ilustracje przedstawiające kalosze i trampki, parasol dobry i dziurawy, płaszcz p/deszczowy i kamizelka odblaskowa, plansze ze wzorem wykonanym z pianki, folii, papieru ściernego, wydzieranki, tektury falistej i narysowany kredką świecową, zagadki słowne i słuchowe, tace z kaszą, woreczki z ryżem, farby, pastele, kartki, tamburyno.


Przebieg:
1. Zagadka słuchowa: deszcz, wiatr i słowne: kalosze, parasol, deszcz

2. Które rzeczy są nam potrzebne w czasie deszczu - wybór ilustracji: spośród 2 dobieranie właściwej ilustracji, uzasadnienie wyboru, podział wyrazów na sylaby z jednoczesnym wyklaskiwaniem.

3. Piosenka „Pada, pada deszczyk pada” – wysłuchanie piosenki, rozmowa nt. piosenki.

4. Rozmowa nt. „Jaki może być deszcz?”: deszczyk, ulewa, kapuśniaczek,

5. Zabawa:
• łapiemy krople deszczu,
• w przysiadzie, za pomocą palców naśladujemy ulewę, drobny deszcz,
• naśladujemy głosem spadające krople ze zmianą tempa,
• stojąc – otrzepujemy się z wody: głowa, ramiona, ręce, całe ciało,

6. Pokaz wzoru: zwrócenie uwagi na to, że rysujemy go z góry na dół, od lewej do prawej.

7. Kreślenie wzoru po śladzie: dzieci mają kartki z wzorem wykonanym z pianki, folii, papieru ściernego, wydzieranki, tektury falistej i narysowany kredką świecową. Śpiewamy kilka razy wymieniając się wzorem.

8. Ćwiczenia przy stolikach:
• Wystukiwanie rytmu (na woreczkach z ryżem) z jednoczesnym śpiewem – palce, dłonie, pięści (jednocześnie, na przemian),
• Kreślenie wzoru na tackach z kaszą,
• Kreślenie wzoru pastelą,
• Kreślenie wzoru farbą

9. Zabawa relaksacyjna przy „Deszczowej mruczance” – dzieci siedzą w zamkniętym kręgu jedno za drugim, podczas słuchania muzyki delikatnie pukają opuszkami palców w plecy kolegów w rytm muzyki, naśladując w ten sposób padający deszczyk.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.