X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 10886
Przesłano:
Dział: Gimnazjum

Obliczanie prób złota i srebra - scenariusz lekcji matematyki

Scenariusz lekcji matematyki w klasie I gimnazjum

Cele lekcji

Uczeń umie:
- obliczać, ile gramów czystego złota lub srebra znajduje się w masie stopu danej próby,
- obliczać, jakiej próby jest stop,
- obliczać ile musi być poszczególnych metali, aby otrzymać stop o zadanej próbie.

Metody pracy: dyskusja, burza mózgów, praca indywidualna, praca grupowa, ćwiczenia praktyczne.

PRZEBIEG LEKCJI

1 Sprawdzenie obecności oraz podanie tematu .

2. Przypomnienie dotychczasowych wiadomości o próbach złota i srebra.

3. Rozwiązywanie zadań.

Zadanie 1
Oblicz, ile gramów czystego srebra znajduje się w srebrnym łańcuszku o wadze 25 g, gdy jego próba to 0,940.

Zadanie 2
Jakiej próby jest złota bransoleta, która zawiera 30g czystego złota i 10 g miedzi?

Zadanie 3
W którym przedmiocie jest więcej czystego złota: w 24 gramowym pierścionku stopu próby 0,750 czy w 20 gramowej obrączce stopu próby 0,960?

Zadanie 4
Ile miedzi należy dodać do 48 g czystego złota, aby otrzymać stop złota próby 0,960?

Zadanie 5
Złoty kielich waży 3 kg., Jaka jest waga szlachetnego kruszcu w tym kielichu jeśli jest on najlepszej próby, a jaka jeśli jest zrobiony z próby najuboższej. Najlepsza próba to 0,960, a najgorsza 0,333.

Zadanie 6
Ile czystego srebra jest w cukiernicy ważącej 200g, zrobionej z próby 0,830?

4. Podsumowanie lekcji oraz zadanie pracy domowej.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.