X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 10562
Przesłano:
Dział: Przedszkole

W dżungli - scenariusz zajęć z wykorzystaniem terapeutycznych technik plastycznych

Temat zajęć: W DŻUNGLI

Wiek uczestników: 6-8

Miejsce: dowolne, przystosowane do zajęć

Ilość uczestników: 10-12

Cele zajęć:
- Wyzwolenie emocji;
- Odkrywanie w sobie i rozwój umiejętności teatralnych;
- Integracja grupy;

Pomoce: bileciki na imiona, kartki z bloku technicznego, farby w różnych odcieniach żółtego, czarna farba lub tusz, szary papier, klej, taśma malarska, folia malarska, białe koła o średnicy 10 cm, kredki lub pastele;


Przebieg zajęć:
1. Zabawa plastyczna Moje wyjątkowe imię – plastyczna prezentacja swojego imienia;

2. Zabawa integracyjna w kole Rytmy Afryki – w tle słychać muzykę afrykańską, jedna z osób pokazuje ruch tańca, po chwili zmiana osoby pokazującej;

3. Kropkowanie kartki – dzieci składają kartkę z bloku technicznego na pół wzdłuż dłuższego boku, następnie na jedną połówkę chlapią różne odcienie koloru żółtego (uderzając o ołówek pędzelek maczany w farbie) i składają kartkę , tak aby farba odbiła się na drugiej połówce – pozostawić do wyschnięcia;

4. Zabawa ruchowa W dżungli – dzieci naśladują zachowanie i odgłosy wybranego zwierzęcia zamieszkującego dżunglę (wejście w rolę). Starają się odnaleźć członków swojego stada;

5. Maski – dzieci w obrębie własnego stada wykonują dowolne zwierzę (nie koniecznie swojego reprezentanta) – element kostiumu lub kostium wykonany wg sposobu:
Maski olbrzymy
Maski różnych części ciała
Maski przedłużające

6. Zabawa ruchowa Słoń woła słonia – dzieci stają w kole, do zabawy potrzebne są trzy osoby stojące obok siebie, osoba stojąca w środku to słoń – wyciąga rękę jak trąba słonia, a osoby z prawej i lewej to jego uszy – rękoma pokazują ucho z prawej i lewej. Słoń woła następnego słonia, osoba wywołana przyjmuje pozycję słonia i osoby obok muszą ułożyć uszy (liczy się refleks).

7. Zwierzęta na pustyni – malowanie czarną farbą lub tuszem wybranego zwierzęcia afrykańskiego na wcześniej przygotowanych kartkach (kartki chlapane) – w tle spokojna muzyka afrykańska, najlepiej z odgłosami zwierząt;

8. Wystawa prac malarskich i omówienie ich;

9. Ewaluacja zajęć – wykonani na białym kole miny odzwierciedlającej odczucia po zakończeniu zajęć.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.