X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 10540
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Scenariusz zajęć z okazji Dnia Pluszowego Misia

Grupa: 3 – 6 latki

Cele ogólne:
• Zapoznanie ze „ Świętem pluszowego misia”
• Poznanie historii pluszowego misia
• Rozwijanie aktywnej postawy w czasie zajęć
• Kształtowanie umiejętności pracy w grupie
• Rozwijanie zainteresowania literaturą dziecięcą
Cele operacyjne:
• Poznały święto pluszowego misia
• Zapoznały się z historią zabawki – pluszowego misia
• Są aktywne w czasie zajęć
• Interesują się literatura dziecięca
• Współpracują w grupie

Metoda: słowna: poglądowa, zagadka, piosenki, wiersze
oglądowa: ilustracje, bajka
praktyczna: stawiania zadań do wykonania
Forma: zbiorowa, indywidualna, grupowa

Pomoce: Wiersze, piosenki, zagadka, misie z kolorowymi wstążkami, obrazki z misiami do układania, obrazki z misiami do liczenia, misie duże i małe, Czesława Janczarskiego „Przygody misia Uszatka”, prace plastyczne, muzyka.

Przebieg:
1. Przywitanie dzieci i nauczycieli, wyjaśnienie celu spotkania. Dzisiaj w naszym przedszkolu jest dzień związany z pewnym zwierzątkiem, ale musicie sami odgadnąć „Cała zimę śpi i lubi jeść miód”. Miś. Wszystkie dzieci kochają misie” i dla tego zebraliśmy się wszyscy, by wspólnie bawić się ze swoimi misiami przyniesionymi z domu.

2. A czy dzieci znają historię pierwszego pluszowego misia? Nie? To posłuchajcie. Opowieść nauczyciela o historii powstania pluszowego misia. Historia pluszowego misia zaczyna się w 1902 roku, kiedy to ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych, Theodore Roosevelt, będąc na polowaniu, sprzeciwił się zabiciu młodego niedźwiadka. Świadkiem tego wydarzenia był Clifford Berryman, który uwiecznił tę historię na rysunku. Rysunek ukazał się w waszyngtońskiej gazecie, gdzie ujrzał go Morris Michton, właściciel sklepu z zabawkami. Michton wpadł na pomysł, aby wykonać kilka zabawek przedstawiających misia i zobaczyć, jak się będą sprzedawały. Jak można się domyślać, pluszowe misie sprzedawały się znakomicie. Producent zwrócił się z prośbą do prezydenta o zezwolenie nadania misiom imienia Teddy i tak się je nazywa do tej pory. I od stu lat misie towarzyszą dzieciom na całym świecie, dodają im otuchy, pocieszają, łagodzą lęk przed samotnością.

3. Śpiewanie piosenki o misiu:
Miś różowy, miś pluszowy
zbuntował się dziś.
Chce iść także do przedszkola,
tak jak chodzi Krzyś.
Wziął Krzyś misia w obie rączki:
„Po co pójdziesz tam?”
- „Będę bawił się wesoło
i nie będę sam”.
„Gdy tak prosisz, to już chyba zabiorę cię dziś”.
- I tak zaczął do przedszkola
chodzić z Krzysiem miś.

4. Teraz zapraszamy dzieci z grupy I do zabawy.
Nauczycielka wybiera 5 dzieci do zabawy. Dzieci otrzymują kolorowe wstążki (czerwona, zieloną, żółtą, niebieską, pomarańczową) ich zadaniem jest odnalezienie misia, który ma zawiązana wstążkę z takim kolorem

5. Zapraszam wszystkie dzieci do zabawy: naśladują słowa wiersza
JEDNA ŁAPKA,
DRUGA ŁAPKA,
JA JESTEM NIEDŹWIADEK.
JEDNA NÓŻKA,
DRUGA NÓŻKA,
A TO JEST MÓJ ZADEK.
LUBIĘ MIODEK,
KOCHAM MIODEK,
I KRADNĘ GO PSZCZÓŁKOM
JEDNĄ ŁAPKĄ,
DRUGĄ ŁAPKĄ,
ALBO CIĄGNĘ RURKĄ

6. Zapraszam teraz dzieci z grupy II do zabawy.
Nauczycielka wybiera 5 dzieci i ich zadaniem jest połączenie ze sobą w pary dużego i małego misia

7. Zapraszamy teraz wszystkie dzieci by utworzyły olbrzymie koło i po jednym dziecku z grupy weszły do grupy. Zabawimy się w zabawę „Stary niedźwiedź mocno śpi”

8. Zapraszamy dzieci z grupy III.
Ich zadaniem będzie odnaleźć obrazki na, których znajdują się po 4 misie.

9. Wiersz „SPOTKAĆ W ZIME MISIA” Monika Prymowicz
Misiu skąd ta smutna mina.
Ho ho ho zima sroga miodku nie mam.
Przecież misie śpią już dzisiaj.
Tak, tak śpią a ja nie mogę
Bo śni mi się miodek mniam, mniam miodek.
Wiesz misiu ja miodku dwa słoiki mam
I jeden tobie z chęcią dam!!!.

10. Zapraszam teraz dzieci z grupy IV.
Ich zadaniem będzie ułożenie obrazka który, przedstawia misia.

11. Zapraszam teraz wszystkie dzieci by usiadły i panią dyrektor by przeczytała nam fragment ksiązki Czesława Janczarskiego pod tytułem „Przygody Misia Uszatka”, a zaproszonych rodziców na rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt „Wszyscy kochamy misie”, a następnie ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.

12. Zabawa przy muzyce bajkowej ze swoimi misiami.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.