Numer: 10361
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Jakie produkty powstają dzięki zwierzętom. Scenariusz zajęć otwartych dla rodziców w grupie 6-latków

NAZWISKO I IMIĘ:Beata Niedźwiecka

GRUPA WIEKOWA: 6-latki

DATA PRZEPROWADZENIA ZAJĘCIA: 21.10.2010r

RODZAJ ZAJĘCIA:Edukacja w zakresie mowy połączona z edukacją rozwoju umysłowego i edukacją zdrowotną

TEMAT KOMPLEKSOWY:Co z czego otrzymujemy.

TEMAT DNIA: Jakie produkty powstają dzięki zwierzętom.

CEL GŁÓWNY: Doskonalenie umiejętności w zakresie analizy i syntezy wyrazów.

CELE SZCZEGÓŁOWE:
zna słowa piosenki
rozwiąże zagadkę słowną
dzieli na sylaby podane wyrazy
potrafi wyróżnić głoskę w nagłosie i wygłosie
przelicza ilość sylab w wyrazie
rozumie pojęcie :przyczyna-skutek
potrafi ułożyć historyjkę obrazkową
uczestniczy w zabawach ruchowych
używa i rozumie znaczenie wyrazów:nabiał, wędliny, pieczywo
potrafi dopasować produkty według określonej kategorii
rozwija zmysł smaku
wie jakie produkty i dlaczego są potrzebne i zdrowe dla człowieka

ŚRODKI DYDAKTYCZNE: kaseta magnetofonowa z nagraniem piosenki „Sałatka”, obrazek z krową, owcą i świnką, napisy globalne: krowa, nabiał, pieczywo, wędlina, kartka z zagadką (krowa), historyjka obrazkowa „ Co dzieje się z mlekiem otrzymanym od krowy”, symbole z produktami do zabawy „Co dają nam zwierzęta”, kilka produktów: nabiał(mleko, jogurt, ser, twaróg), pieczywo(chleb,bułka, rogal), wędliny(kiełbasa, szynka,parówka,pasztet), produkty do zagadek smakowych, puzzle „Jak powstaje dany produkt”

Przebieg zajęć:

1.Powitanie rozmową nawiązującą do tematu „ Co z czego otrzymujemy” na podstawie piosenki: „Sałatka”
2.Rozwiązanie zagadki słownej: KROWA
-podział na sylaby wyrazu krowa
-próba podziału na głoski
-określenie pierwszej i ostatniej głoski w wyrazie
3.Rozmowa na temat: Co daje nam krowa?
4.Układanie według odpowiedniej kolejności historyjki obrazkowej pt: „ Co dzieje się z mlekiem otrzymanym od krowy”
5.Zabawa ruchowa pt: „Co dają nam zwierzęta”
-dopasowywanie produktów do danego zwierzęcia (owca, krowa, świnia)
-nazywanie produktów
6.Koszyk ze zdrową żywnością
-używanie wyrazów :nabiał, pieczywo, wędliny-segregowanie produktów
-podział na sylaby produktów,
-określenie ilości sylab w wyrazie
-próba określenia samogłosek i spółgłosek w danym wyrazie (pierwsza i ostatnia głoska)
7.Rozmowa : Dlaczego nabiał, pieczywo, wędliny są potrzebne dla naszego organizmu?
-pokaz piramidy żywienia
8.Zagadki smakowe
9.Praca przy stolikach:puzzle „Jak powstaje dany produkt”
10.Taniec z rodzicami na zakończenie do piosenki „Znamy się tylko z widzenia”

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.