Numer: 10282
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Scenariusz imprezy przedszkolnej z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia

Scenariusz imprezy przedszkolnej z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia 25.11.2010r.

Cele:
- zapoznanie z historią powstania pluszowego misia,
- kształtowanie i rozwijanie zainteresowań,
- wzbogacenie słownictwa,
- rozwijanie umiejętności zabawy i pracy w zespole,
- wdrażanie do uważnego słuchania tekstu czytanego nt. misiów i niedźwiedzi,
- zapoznanie z życiem niedźwiedzi w ich środowisku naturalnym.

Pomoce:
- książki, bajki tematyczne związane z misiami,
- pluszowe misie przyniesione na wystawę,
- prace plastyczne – portrety misiów,
- płyty z nagraniami piosenek o misiach,
- opowiadanie o powstaniu pluszowego misia,
- ciekawostki z życia niedźwiedzi,
- obrazki misiów,
- akcesoria do zabaw.

Przebieg:
I. Iskierka w kole:
„Niedźwiadka uścisk przesyłam w krąg, niechaj wróci do moich rąk”.
(naklejanie misiów z numerkami przydzielonymi do zadań).

II. Krótka historia o powstaniu pluszowego misia. Opowiadanie nauczyciela:
„Historia pluszowego misia zaczyna się w 1902 roku, kiedy to ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych, Theodore Roosevelt, będąc na polowaniu, sprzeciwił się zabiciu młodego niedźwiadka. Świadkiem tego wydarzenia był Clifford Berryman, który uwiecznił tę historię na rysunku. Rysunek ukazał się w waszyngtońskiej gazecie, gdzie ujrzał go Morris Michton, właściciel sklepu z zabawkami. Michton wpadł na pomysł, aby wykonać kilka zabawek przedstawiających misia i zobaczyć, jak się będą sprzedawały. Jak można się domyślać, pluszowe misie sprzedawały się znakomicie. Producent zwrócił się z prośbą do prezydenta o zezwolenie nadania misiom imienia Teddy i tak się je nazywa do tej pory. I od stu lat misie towarzyszą dzieciom na całym świecie, dodają im otuchy, pocieszają, łagodzą lęk przed samotnością”.

III. Wywołanie numerków do konkursu:
1. Puzzle – układanie puzzli z misiami.
2. Szukanie 6 różnic w obrazkach.

IV. Taniec Niedźwiadków.
3. Uzupełnianie szczegółów – „Dokończ i pokoloruj misia”.
4. Zabawa „Rękawiczka” – zbieranie wielkimi rękawicami (łapkami misiów) patyczków do koszyczka – kto więcej.
5. „Co zgubiły misie?” – szukanie elementów charakterystycznych dla danego misia.

V. „Mały miś” – taniec w parach.
6. Rysowanie misiów z zawiązanymi oczami
7. Konkurs „Kto szybciej zje miód z talerzyka”.
8. „Co namalował miś” – połącz cyfry, a zobaczysz co namalował miś.

VI. Zabawa w kole „Jadą, jadą misie...”
(podawanie misia w kole – przerwa w muzyce, dziecko pokazuje zagadkę pantomimiczną – co robi miś?).

VII. Słuchanie fragmentów bajki pt. „Kubuś Puchatek” czytanej przez rodzica.

VIII. Wręczenie dzieciom słodkich upominków – „misiowych” ciasteczek.
Tańce i zabawy przy muzyce ze swoimi misiami.
Robienie wspólnych fotografii.

„NASZE MISIE” – Marcin Przewoźniak

Chrupek zawsze mnie wysłucha,
gdy mu szepczę coś do ucha.

Kubuś łatkę ma na brzuszku
i zasypia ze mną w łóżku.

Gdy się wtulę w Puszka futro,
Wnet przestaje mi być smutno.

Kto mnie noskiem krzywym wzrusza?
Mój przyjaciel – Pufcio – pluszak!

Mama też, gdy była mała,
Miśka – Ptyśka przytulała.

Przytul mocno swego misia,
Bo Dzień Misia mamy dzisiaj!

Przytulaki i pluszaki
Zasługują na buziaki.


Opracowała: Bożena Bagińska

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.